<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title>Adrian Jabłoński, Autor w serwisie Inear.pl</title>
	<atom:link href="https://inear.pl/author/cluade/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>https://inear.pl/author/cluade/</link>
	<description>Słuchawki, Portfele kryptowalutowe i akcesoria GSM</description>
	<lastBuildDate>Sat, 31 Oct 2026 22:28:12 +0000</lastBuildDate>
	<language>pl-PL</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
	

<image>
	<url>https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/06/logo.png</url>
	<title>Adrian Jabłoński, Autor w serwisie Inear.pl</title>
	<link>https://inear.pl/author/cluade/</link>
	<width>32</width>
	<height>32</height>
</image> 
	<item>
		<title>Zeblaze Stratos 4 i Stratos 4 Pro – recenzja i porównanie smartwatchy z GPS [2026]</title>
		<link>https://inear.pl/poradniki/zeblaze-stratos-4-recenzja/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Adrian Jabłoński]]></dc:creator>
		<pubDate>Sat, 31 Oct 2026 22:28:12 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Poradniki]]></category>
		<category><![CDATA[recenzja]]></category>
		<category><![CDATA[smartwatch sportowy]]></category>
		<category><![CDATA[smartwatch z GPS]]></category>
		<category><![CDATA[Zeblaze]]></category>
		<category><![CDATA[Zeblaze Stratos 4]]></category>
		<category><![CDATA[Zeblaze Stratos 4 Pro]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://inear.pl/?p=33810</guid>

					<description><![CDATA[<p>Zeblaze Stratos 4 za 309 zł: AMOLED 1,43″, 6 systemów GNSS, 5ATM/IP69K, MIL-STD-810H i do 60 dni na baterii. Porównanie ze Stratos 4 Pro (stal 316L, mapy offline), zalety, wady i ocena 7,5/10.</p>
<p>Artykuł <a href="https://inear.pl/poradniki/zeblaze-stratos-4-recenzja/">Zeblaze Stratos 4 i Stratos 4 Pro – recenzja i porównanie smartwatchy z GPS [2026]</a> pochodzi z serwisu <a href="https://inear.pl">Inear.pl</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[
<style>
.ia-box{background:#f1f3f2;border-radius:14px;padding:22px 24px;margin:28px 0}
.ia-box .ia-t{margin:0 0 10px;font-size:1.1em;font-weight:700}
.ia-box ul,.ia-box ol{margin:0;padding-left:1.2em}
.ia-box li{margin:6px 0}
.ia-short{border-left:5px solid #1d4ed8}
.ia-warn{border-left:5px solid #e0262f;background:#fdf3f2}
.ia-toc ol{columns:2;column-gap:32px}
.ia-toc li{break-inside:avoid}
.ia-toc a{text-decoration:none}
.ia-scroll{overflow-x:auto;margin:24px 0;-webkit-overflow-scrolling:touch}
.ia-tab{border-collapse:collapse;width:100%;min-width:640px;font-size:.95em}
.ia-tab th,.ia-tab td{border:1px solid #e3e8e6;padding:10px 14px;text-align:left;vertical-align:top}
.ia-tab thead th{background:#0e1513;color:#fff;font-weight:600}
.ia-tab tbody th{background:#f1f3f2;font-weight:600}
.ia-tab tbody tr:nth-child(even) td{background:#fafbfb}
.ia-pc{display:grid;grid-template-columns:1fr 1fr;gap:16px;margin:24px 0}
.ia-pc>div{border-radius:14px;padding:18px 20px}
.ia-pro{background:#eef8f1}.ia-con{background:#fdf0ef}
.ia-pc ul{margin:0;padding-left:1.2em}.ia-pc li{margin:6px 0}
.ia-pc .ia-t{font-weight:700;margin:0 0 8px}
.ia-score{display:flex;gap:24px;align-items:center;border:2px solid #0e1513;border-radius:18px;padding:22px 24px;margin:28px 0}
.ia-score-n{flex:0 0 auto;text-align:center}
.ia-score-n b{display:block;font-size:3em;line-height:1;color:#0e1513}
.ia-score-n span{font-size:.9em;color:#5f6b68}
.ia-score-txt{flex:1 1 auto}
.ia-bars{margin:0;padding:0;list-style:none}
.ia-bars li{display:grid;grid-template-columns:170px 1fr 44px;gap:12px;align-items:center;margin:8px 0}
.ia-bar{height:10px;background:#e3e8e6;border-radius:6px;overflow:hidden}
.ia-bar i{display:block;height:100%;background:#1d4ed8;border-radius:6px}
.ia-cta{display:flex;align-items:center;gap:20px;border:1px solid #e3e8e6;border-radius:14px;padding:16px 20px;margin:28px 0;background:#fff}
.ia-cta img{width:96px;height:96px;object-fit:contain;flex:0 0 96px;margin:0!important}
.ia-cta .ia-cta-txt{flex:1 1 auto}
.ia-cta .ia-cta-txt strong{display:block;font-size:1.05em;margin-bottom:4px}
.ia-cta .ia-cta-txt span{color:#5f6b68;font-size:.93em}
.ia-btn{display:inline-block;background:#0e1513;color:#fff!important;text-decoration:none!important;padding:11px 20px;border-radius:10px;font-weight:600;white-space:nowrap}
.ia-btn:hover{background:#1d4ed8}
.ia-note{font-size:.88em;color:#5f6b68}
@media (max-width:640px){.ia-pc{grid-template-columns:1fr}.ia-toc ol{columns:1}.ia-cta,.ia-score{flex-wrap:wrap}.ia-btn{width:100%;text-align:center}.ia-bars li{grid-template-columns:1fr 60px 36px}}
</style>



<p class="wp-block-paragraph">Zegarek z GPS, baterią na kilka tygodni i obudową, która przeżyje upadek na skały, zwykle kosztuje ponad tysiąc złotych. Natomiast <strong>Zeblaze Stratos 4</strong> kosztuje w inear.pl 309 zł, a na papierze oferuje ekran AMOLED, sześć systemów nawigacji satelitarnej, wodoszczelność 5ATM i deklarowaną odporność według normy wojskowej MIL-STD-810H. Do tego dochodzi mocniejszy <strong>Stratos 4 Pro</strong> ze stalową kopertą i mapami offline. W tym artykule porównujemy oba modele, rozpisujemy <strong>zalety i wady</strong> i podpowiadamy, który wybrać.</p>



<div class="ia-box ia-short">
<p class="ia-t">W skrócie</p>
<ul>
<li><strong>Zeblaze Stratos 4</strong> to wytrzymały smartwatch sportowy z ekranem AMOLED 1,43″, sześcioma systemami GNSS, 5ATM/IP69K i baterią do 60 dni w trybie oszczędzania.</li>
<li><strong>Stratos 4 Pro</strong> dokłada kopertę ze stali 316L, mapy do pobrania z nawigacją offline, dwukolorową latarkę i do 38 h ciągłej pracy GPS.</li>
<li>Największe atuty obu modeli: bateria na tygodnie, jasny ekran, odporność na wodę i wstrząsy, niska cena.</li>
<li>Słabości: pomiary zdrowia orientacyjne, prostsza analiza treningu niż w zegarkach premium, brak płatności zbliżeniowych w opisach producenta.</li>
<li><strong>Nasza ocena Stratos 4: 7,5/10.</strong> W inear.pl kupisz <a href="https://inear.pl/produkt/zeblaze-stratos-4-smartwatch-sportowy-czarny/">Zeblaze Stratos 4 w kolorze czarnym za 309 zł</a>.</li>
</ul>
</div>



<nav class="ia-box ia-toc" aria-label="Spis treści">
<p class="ia-t">Spis treści</p>
<ol>
<li><a href="#co-to-jest">Czym jest Zeblaze Stratos 4?</a></li>
<li><a href="#specyfikacja">Specyfikacja i porównanie z Pro</a></li>
<li><a href="#wytrzymalosc">Obudowa i wytrzymałość</a></li>
<li><a href="#ekran">Ekran</a></li>
<li><a href="#gps">GPS i nawigacja</a></li>
<li><a href="#bateria">Bateria</a></li>
<li><a href="#sport-zdrowie">Sport i zdrowie</a></li>
<li><a href="#pro">Stratos 4 Pro: co zyskujesz?</a></li>
<li><a href="#zalety-wady">Zalety i wady</a></li>
<li><a href="#ocena">Ocena 0–10</a></li>
<li><a href="#ktory-wybrac">Który model wybrać?</a></li>
<li><a href="#faq">FAQ</a></li>
</ol>
</nav>



<h2 class="wp-block-heading" id="co-to-jest">Czym jest Zeblaze Stratos 4?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Zeblaze Stratos 4 to <strong>smartwatch sportowy z GPS</strong> w stylu zegarków outdoorowych: okrągła, masywna koperta, przyciski po bokach i silikonowy pasek. Zegarek łączy się z telefonem przez Bluetooth, wyświetla powiadomienia, pozwala prowadzić rozmowy i zapisuje treningi, a trasę biegu czy wycieczki zapisuje dzięki własnemu modułowi nawigacji satelitarnej.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Zeblaze to chińska marka, która od lat robi tanie zegarki sportowe, a seria Stratos jest jej linią outdoorową. Także czwarta generacja celuje w osoby, które chcą wyglądu i funkcji zegarka na wyprawy bez wydawania kilku tysięcy złotych. Serwis Notebookcheck określił go nawet jako tanią, choć okrojoną alternatywę dla Garmina Fenix.</p>



<figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://inear.pl/produkt/zeblaze-stratos-4-smartwatch-sportowy-czarny/"><img fetchpriority="high" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-przod.jpg" alt="Smartwatch Zeblaze Stratos 4 w kolorze czarnym widziany z przodu pod lekkim kątem, z kolorową tarczą i czerwonymi przyciskami" class="wp-image-33811" width="800" height="800" srcset="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-przod.jpg 1000w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-przod-300x300.jpg 300w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-przod-150x150.jpg 150w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-przod-768x768.jpg 768w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-przod-230x230.jpg 230w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-przod-600x600.jpg 600w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-przod-100x100.jpg 100w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-przod-1x1.jpg 1w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-przod-10x10.jpg 10w" sizes="(max-width: 800px) 100vw, 800px" /></a><figcaption class="wp-element-caption">Zeblaze Stratos 4 w kolorze czarnym.</figcaption></figure>



<h2 class="wp-block-heading" id="specyfikacja">Specyfikacja Zeblaze Stratos 4 i Stratos 4 Pro</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Parametry zebraliśmy z kart produktów w inear.pl oraz z opisów producenta w europejskich sklepach. Wpisaliśmy tylko dane, które powtarzają się w kilku źródłach. Tam, gdzie źródła się różnią, piszemy o tym wprost.</p>



<div class="ia-scroll">
<table class="ia-tab">
<thead><tr><th>Parametr</th><th>Zeblaze Stratos 4</th><th>Zeblaze Stratos 4 Pro</th></tr></thead>
<tbody>
<tr><th>Ekran</th><td>AMOLED 1,43″, 466×466 px, do 1000 nitów</td><td>AMOLED 1,43″, 466×466 px, do 1000 nitów</td></tr>
<tr><th>Szkło</th><td>Corning Gorilla Glass</td><td>Corning Gorilla Glass</td></tr>
<tr><th>Koperta</th><td>metalowa (w karcie: stal nierdzewna)*</td><td>stal nierdzewna 316L</td></tr>
<tr><th>Nawigacja</th><td>GPS, GLONASS, Galileo, QZSS, NAVIC, BDS</td><td>6 systemów, jak w Stratos 4</td></tr>
<tr><th>Mapy offline</th><td>brak</td><td>tak, mapy do pobrania</td></tr>
<tr><th>Czas pracy GPS</th><td>producent nie podaje</td><td>do 38 h ciągłej pracy</td></tr>
<tr><th>Akumulator</th><td>500 mAh</td><td>według producenta ok. 500 mAh</td></tr>
<tr><th>Czas pracy</th><td>ok. 30 dni, do 60 dni w trybie oszczędzania</td><td>ok. 30 dni, do 60 dni w trybie oszczędzania</td></tr>
<tr><th>Wodoszczelność</th><td>5ATM, IP69K</td><td>5ATM</td></tr>
<tr><th>Odporność</th><td>MIL-STD-810H (deklaracja producenta)</td><td>konstrukcja wzmocniona stalą 316L</td></tr>
<tr><th>Czujniki zdrowia</th><td>tętno, SpO2, sen</td><td>tętno, SpO2, sen</td></tr>
<tr><th>Tryby sportowe</th><td>ponad 170</td><td>ponad 170, automatyczne rozpoznawanie 6 aktywności</td></tr>
<tr><th>Latarka</th><td>LED</td><td>LED w dwóch kolorach światła</td></tr>
<tr><th>Rozmowy</th><td>przez Bluetooth (telefon w zasięgu)</td><td>przez Bluetooth (telefon w zasięgu)</td></tr>
<tr><th>Aplikacja</th><td>GloryFitPro</td><td>aplikacja producenta na telefon</td></tr>
<tr><th>Cena w inear.pl</th><td>309 zł (wcześniej 369 zł)</td><td>449 zł</td></tr>
</tbody>
</table>
</div>



<p class="wp-block-paragraph"><span class="ia-note">* Część sklepów opisuje kopertę Stratos 4 jako stal nierdzewną, a część jako stop metalu z powłoką węglową. Dlatego piszemy ogólnie o metalowej kopercie. Wagę zegarków źródła podają bardzo różnie, więc jej nie podajemy.</span></p>



<h2 class="wp-block-heading" id="wytrzymalosc">Obudowa i wytrzymałość</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Najmocniejszą stroną Stratos 4 jest odporność. Według producenta zegarek przeszedł testy według wojskowej normy <strong>MIL-STD-810H</strong>, a ekran chroni szkło Corning Gorilla Glass. Ponadto ma wodoszczelność <strong>5ATM</strong> i klasę <strong>IP69K</strong>, czyli wytrzymuje strumień wody pod ciśnieniem. W praktyce oznacza to, że możesz w nim pływać w basenie, biegać w deszczu i umyć go pod kranem po błotnistym szlaku.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Warto jednak pamiętać, że MIL-STD-810H to zestaw procedur testowych, a nie certyfikat wydawany przez niezależną instytucję. Dlatego traktujemy go jako deklarację producenta, a nie gwarancję, że zegarek przetrwa każdy upadek.</p>



<figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://inear.pl/produkt/zeblaze-stratos-4-smartwatch-sportowy-czarny/"><img decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-bok.jpg" alt="Czarny Zeblaze Stratos 4 pod kątem z lewej strony, widoczna koperta ze śrubami i przyciski boczne" class="wp-image-33812" width="800" height="800" srcset="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-bok.jpg 1000w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-bok-300x300.jpg 300w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-bok-150x150.jpg 150w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-bok-768x768.jpg 768w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-bok-230x230.jpg 230w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-bok-600x600.jpg 600w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-bok-100x100.jpg 100w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-bok-1x1.jpg 1w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-bok-10x10.jpg 10w" sizes="(max-width: 800px) 100vw, 800px" /></a><figcaption class="wp-element-caption">Masywna koperta ze śrubami i przyciski boczne.</figcaption></figure>



<h2 class="wp-block-heading" id="ekran">Ekran AMOLED czytelny w słońcu</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Stratos 4 ma okrągły ekran <strong>AMOLED 1,43″</strong> o rozdzielczości 466×466 pikseli i jasności do 1000 nitów. To wartości, które jeszcze niedawno były zarezerwowane dla droższych zegarków. Dzięki temu tętno, tempo i dystans odczytasz także w pełnym słońcu na szlaku czy na plaży. Co więcej, AMOLED daje głęboką czerń i nasycone kolory tarcz.</p>



<figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://inear.pl/produkt/zeblaze-stratos-4-smartwatch-sportowy-czarny/"><img decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/1-7.jpg" alt="Smartwatch Zeblaze Stratos 4 – zbliżenie na tarczę z tętnem, krokami i baterią" class="wp-image-31598" width="800" height="800" srcset="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/1-7.jpg 1000w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/1-7-300x300.jpg 300w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/1-7-150x150.jpg 150w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/1-7-768x768.jpg 768w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/1-7-230x230.jpg 230w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/1-7-600x600.jpg 600w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/1-7-100x100.jpg 100w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/1-7-1x1.jpg 1w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/1-7-10x10.jpg 10w" sizes="(max-width: 800px) 100vw, 800px" /></a><figcaption class="wp-element-caption">Tarcza Stratos 4 z tętnem, krokami i stanem baterii.</figcaption></figure>



<h2 class="wp-block-heading" id="gps">GPS i nawigacja: sześć systemów satelitarnych</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Zegarek korzysta z sześciu systemów nawigacji: <strong>GPS, GLONASS, Galileo, QZSS, NAVIC i BDS</strong>. Więcej systemów to większa szansa na złapanie sygnału w lesie, w górskiej dolinie czy między wysokimi budynkami. Zapisaną trasę biegu, przejażdżki rowerowej albo wędrówki sprawdzisz potem w aplikacji GloryFitPro.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Natomiast podstawowy Stratos 4 <strong>nie wyświetla map</strong>. Zapisuje trasę, ale nie poprowadzi Cię po szlaku. Jeśli zależy Ci na nawigacji na nadgarstku, spójrz na model Pro opisany niżej. Według sprzedawców zegarek ma też barometryczny wysokościomierz i kompas, ale ich dokładności nie sprawdzaliśmy.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="bateria">Bateria: do 60 dni bez ładowania</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Akumulator <strong>500 mAh</strong> wystarcza według producenta na około 30 dni typowego użytkowania i do 60 dni w trybie oszczędzania energii. Dla porównania wiele popularnych smartwatchy trzeba ładować co 1–3 dni. Dlatego Stratos 4 dobrze sprawdzi się na tygodniowym wyjeździe pod namiot.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Te liczby trzeba jednak czytać z rozsądkiem. Częste korzystanie z GPS, rozmowy przez Bluetooth, wysoka jasność ekranu i dużo powiadomień skracają czas pracy. Producent nie podaje w sprawdzonych przez nas materiałach, ile godzin wytrzyma ciągłe nagrywanie trasy w Stratos 4.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="sport-zdrowie">Tryby sportowe, zdrowie i rozmowy</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Zegarek ma <strong>ponad 170 trybów sportowych</strong>, w tym bieganie, rower, pływanie i wędrówki górskie. Ponadto mierzy tętno, natlenienie krwi (SpO2) i sen. Wbudowana latarka LED przydaje się w namiocie i na szlaku po zmroku, a przez Bluetooth odbierzesz rozmowę z telefonu bez wyjmowania go z kieszeni.</p>



<div class="ia-gal" style="display:grid;grid-template-columns:1fr 1fr;gap:12px;margin:24px 0">
<figure style="margin:0"><img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-spod-czujnik.jpg" alt="Spód zegarka Zeblaze Stratos 4 z czujnikiem tętna i SpO2 oraz złączem ładowania" width="1000" height="1000" loading="lazy" style="width:100%;height:auto;border-radius:12px;border:1px solid #e3e8e6"><figcaption class="ia-note">Czujnik tętna i SpO2 oraz złącze ładowania.</figcaption></figure>
<figure style="margin:0"><img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-latarka.jpg" alt="Wbudowana latarka LED w zegarku Zeblaze Stratos 4 w wersji tytanowo-pomarańczowej" width="1000" height="1000" loading="lazy" style="width:100%;height:auto;border-radius:12px;border:1px solid #e3e8e6"><figcaption class="ia-note">Latarka LED (na zdjęciu wersja tytanowo-pomarańczowa).</figcaption></figure>
</div>



<div class="ia-box ia-warn">
<p class="ia-t">Warto wiedzieć</p>
<ul>
<li>Pomiary tętna, SpO2 i snu mają charakter orientacyjny. To nie jest wyrób medyczny.</li>
<li>Zegarek nie ma karty SIM. Rozmowy i powiadomienia działają, gdy telefon jest w zasięgu Bluetooth.</li>
<li>W opisach producenta nie znaleźliśmy płatności zbliżeniowych (NFC), więc nie zakładaj, że zapłacisz nim w sklepie.</li>
</ul>
</div>



<figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://inear.pl/produkt/zeblaze-stratos-4-smartwatch-sportowy-czarny/"><img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-zestaw.jpg" alt="Zawartość zestawu Zeblaze Stratos 4: czarny zegarek z paskiem, pudełko, instrukcja i magnetyczny kabel ładujący" class="wp-image-33814" width="800" height="800" srcset="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-zestaw.jpg 1000w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-zestaw-300x300.jpg 300w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-zestaw-150x150.jpg 150w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-zestaw-768x768.jpg 768w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-zestaw-230x230.jpg 230w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-zestaw-600x600.jpg 600w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-zestaw-100x100.jpg 100w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-zestaw-1x1.jpg 1w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-zestaw-10x10.jpg 10w" sizes="(max-width: 800px) 100vw, 800px" /></a><figcaption class="wp-element-caption">W zestawie: zegarek, magnetyczny kabel ładujący i instrukcja.</figcaption></figure>



<div class="ia-cta">
<img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/zeblaze-stratos-4-czarny-przod-300x300.jpg" alt="Smartwatch Zeblaze Stratos 4 czarny" width="96" height="96" loading="lazy">
<div class="ia-cta-txt"><strong>Zeblaze Stratos 4, czarny – 309 zł</strong><span>AMOLED 1,43″, 6 systemów GNSS, 5ATM/IP69K, do 60 dni na baterii.</span></div>
<a class="ia-btn" href="https://inear.pl/produkt/zeblaze-stratos-4-smartwatch-sportowy-czarny/">Zobacz w sklepie</a>
</div>



<h2 class="wp-block-heading" id="pro">Zeblaze Stratos 4 Pro: co zyskujesz za dopłatą?</h2>



<p class="wp-block-paragraph"><strong>Stratos 4 Pro</strong> to rozwinięcie podstawowego modelu. Ekran, czujniki, tryby sportowe i deklarowana bateria są podobne, ale kilka zmian ma realne znaczenie w terenie:</p>



<ul class="wp-block-list">
<li><strong>Koperta ze stali nierdzewnej 316L</strong> – solidniejsza i bardziej elegancka niż w podstawowym modelu.</li>

<li><strong>Mapy do pobrania i nawigacja offline</strong> – mapę widzisz na zegarku, bez połączenia z telefonem.</li>

<li><strong>Do 38 h ciągłej pracy GPS</strong> według producenta, dzięki bardziej energooszczędnemu modułowi.</li>

<li><strong>Latarka w dwóch kolorach światła</strong> – rzadkość nawet w droższych zegarkach.</li>

<li><strong>Automatyczne rozpoznawanie 6 aktywności</strong> – zegarek sam zaczyna zapisywać trening.</li>
</ul>



<p class="wp-block-paragraph">Co ważne, w opisach Pro nie znaleźliśmy klasy IP69K ani normy MIL-STD-810H, które producent podaje przy Stratos 4. Wodoszczelność 5ATM jest w obu modelach. W zestawie z Pro znajdziesz magnetyczny kabel ładujący i instrukcję.</p>



<figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://inear.pl/produkt/zeblaze-stratos-4-pro-smartwatch-sportowy-czarny/"><img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/Smartwatch-ZEBLAZE-Stratos-4-Pro-Czarny-01.jpg" alt="Smartwatch Zeblaze Stratos 4 Pro w kolorze czarnym z kopertą ze stali nierdzewnej 316L" class="wp-image-31785" width="825" height="942" srcset="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/Smartwatch-ZEBLAZE-Stratos-4-Pro-Czarny-01.jpg 825w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/Smartwatch-ZEBLAZE-Stratos-4-Pro-Czarny-01-263x300.jpg 263w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/Smartwatch-ZEBLAZE-Stratos-4-Pro-Czarny-01-768x877.jpg 768w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/Smartwatch-ZEBLAZE-Stratos-4-Pro-Czarny-01-600x685.jpg 600w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/Smartwatch-ZEBLAZE-Stratos-4-Pro-Czarny-01-1x1.jpg 1w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/Smartwatch-ZEBLAZE-Stratos-4-Pro-Czarny-01-10x10.jpg 10w" sizes="(max-width: 825px) 100vw, 825px" /></a><figcaption class="wp-element-caption">Zeblaze Stratos 4 Pro z kopertą ze stali 316L.</figcaption></figure>



<div class="ia-cta">
<img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/Smartwatch-ZEBLAZE-Stratos-4-Pro-Czarny-01-230x230.jpg" alt="Smartwatch Zeblaze Stratos 4 Pro czarny" width="96" height="96" loading="lazy">
<div class="ia-cta-txt"><strong>Zeblaze Stratos 4 Pro, czarny – 449 zł</strong><span>Stal 316L, mapy offline, dwukolorowa latarka. Sprawdź aktualną dostępność.</span></div>
<a class="ia-btn" href="https://inear.pl/produkt/zeblaze-stratos-4-pro-smartwatch-sportowy-czarny/">Zobacz w sklepie</a>
</div>



<h2 class="wp-block-heading" id="zalety-wady">Zalety i wady Zeblaze Stratos 4</h2>



<div class="ia-pc">
<div class="ia-pro"><p class="ia-t">Zalety</p><ul>
<li>bateria do 60 dni w trybie oszczędzania, ok. 30 dni typowo</li>
<li>jasny ekran AMOLED 1,43″ do 1000 nitów</li>
<li>6 systemów nawigacji satelitarnej</li>
<li>5ATM, IP69K i deklarowana odporność MIL-STD-810H</li>
<li>ponad 170 trybów sportowych, latarka, rozmowy przez Bluetooth</li>
<li>cena ok. 300 zł</li>
</ul></div>
<div class="ia-con"><p class="ia-t">Wady</p><ul>
<li>brak map i nawigacji po trasie (ma je dopiero Pro)</li>
<li>pomiary zdrowia tylko orientacyjne</li>
<li>prostsza analiza treningu niż w zegarkach premium</li>
<li>brak płatności zbliżeniowych w opisach producenta</li>
<li>masywna koperta nie każdemu pasuje na wąski nadgarstek</li>
</ul></div>
</div>



<h2 class="wp-block-heading" id="ocena">Ocena Zeblaze Stratos 4 w skali 0–10</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Ocenę wystawiliśmy na podstawie specyfikacji, opisów producenta i ceny, w porównaniu z innymi zegarkami sportowymi do ok. 500 zł.</p>



<div class="ia-score">
<div class="ia-score-n"><b>7,5</b><span>na 10</span></div>
<div class="ia-score-txt">
<ul class="ia-bars">
<li><span>Wytrzymałość</span><span class="ia-bar"><i style="width:90%"></i></span><span>9</span></li>
<li><span>Bateria</span><span class="ia-bar"><i style="width:90%"></i></span><span>9</span></li>
<li><span>Ekran</span><span class="ia-bar"><i style="width:80%"></i></span><span>8</span></li>
<li><span>Nawigacja</span><span class="ia-bar"><i style="width:60%"></i></span><span>6</span></li>
<li><span>Funkcje zdrowotne</span><span class="ia-bar"><i style="width:60%"></i></span><span>6</span></li>
<li><span>Cena do możliwości</span><span class="ia-bar"><i style="width:90%"></i></span><span>9</span></li>
</ul>
</div>
</div>



<p class="wp-block-paragraph">Stratos 4 traci punkty głównie za brak map i za to, że pomiary zdrowia są tylko orientacyjne. Natomiast w kategorii „wytrzymały zegarek z GPS za rozsądne pieniądze” trudno o lepszy stosunek możliwości do ceny.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="ktory-wybrac">Stratos 4 czy Stratos 4 Pro: który wybrać?</h2>



<ul class="wp-block-list">
<li><strong>Wybierz Stratos 4</strong>, jeśli biegasz, jeździsz na rowerze i chodzisz po górach, a trasę wystarczy Ci zapisać i obejrzeć w telefonie. Dostajesz pełną wytrzymałość (5ATM, IP69K, MIL-STD-810H) i baterię na tygodnie za ok. 300 zł.</li>

<li><strong>Wybierz Stratos 4 Pro</strong>, jeśli chcesz widzieć mapę na nadgarstku, często nagrywasz długie trasy GPS albo zależy Ci na stalowej kopercie 316L.</li>

<li><strong>Wybierz coś innego</strong>, jeśli potrzebujesz płatności zegarkiem, zaawansowanych planów treningowych lub dokładności pomiarów na poziomie zegarków za kilka tysięcy złotych.</li>
</ul>



<p class="wp-block-paragraph">Więcej zegarków i opasek znajdziesz w kategorii <a href="https://inear.pl/kategoria/smartwatch-i-smartband/">Smartwatch i Smartband</a>.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="faq">Najczęściej zadawane pytania</h2>



<div class="schema-faq wp-block-yoast-faq-block"><div class="schema-faq-section" id="faq-question-0"><strong class="schema-faq-question">Czy Zeblaze Stratos 4 jest wart zakupu?</strong> <p class="schema-faq-answer">Tak, jeśli szukasz wytrzymałego zegarka z GPS i baterią na tygodnie w cenie około 300 zł. Stratos 4 ma ekran AMOLED 1,43 cala, sześć systemów nawigacji, wodoszczelność 5ATM i deklarowaną odporność MIL-STD-810H. Nie zastąpi jednak zegarka klasy Garmin, jeśli potrzebujesz map, zaawansowanej analizy treningu i dokładnych pomiarów.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-1"><strong class="schema-faq-question">Czym różni się Stratos 4 od Stratos 4 Pro?</strong> <p class="schema-faq-answer">Stratos 4 Pro ma kopertę ze stali nierdzewnej 316L, mapy do pobrania i nawigację offline, dwukolorową latarkę oraz według producenta do 38 godzin ciągłej pracy GPS. Ekran AMOLED 1,43 cala, wodoszczelność 5ATM, ponad 170 trybów sportowych i bateria do 60 dni w trybie oszczędzania są w obu modelach podobne.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-2"><strong class="schema-faq-question">Czy istnieje Zeblaze Stratos 4 Plus?</strong> <p class="schema-faq-answer">Nie znaleźliśmy modelu o nazwie Stratos 4 Plus w sklepach ani w materiałach o serii Stratos 4. Mocniejsza odmiana Stratos 4 nazywa się Stratos 4 Pro i to ją zwykle mają na myśli osoby szukające wersji Plus.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-3"><strong class="schema-faq-question">Jak długo działa bateria w Zeblaze Stratos 4?</strong> <p class="schema-faq-answer">Producent podaje około 30 dni typowego użytkowania i do 60 dni w trybie oszczędzania energii z akumulatora 500 mAh. Częste korzystanie z GPS, rozmów przez Bluetooth i jasnego ekranu wyraźnie skraca ten czas.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-4"><strong class="schema-faq-question">Czy w Zeblaze Stratos 4 można pływać?</strong> <p class="schema-faq-answer">Tak. Zegarek ma wodoszczelność 5ATM i klasę IP69K, więc nadaje się do pływania w basenie i mycia pod bieżącą wodą. Nie jest przeznaczony do nurkowania.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-5"><strong class="schema-faq-question">Czy Zeblaze Stratos 4 ma mapy?</strong> <p class="schema-faq-answer">Nie. Stratos 4 zapisuje trasę dzięki GPS, ale nie wyświetla map. Mapy do pobrania i nawigację offline ma dopiero Stratos 4 Pro.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-6"><strong class="schema-faq-question">Z jaką aplikacją współpracuje Zeblaze Stratos 4?</strong> <p class="schema-faq-answer">Z aplikacją GloryFitPro na telefon. W niej sprawdzisz zapisane trasy, wyniki treningów, tętno i sen oraz ustawisz powiadomienia.</p> </div></div>



<div class="ia-cta">
<img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/08/1-7-300x300.jpg" alt="Tarcza smartwatcha Zeblaze Stratos 4" width="96" height="96" loading="lazy">
<div class="ia-cta-txt"><strong>Wszystkie smartwatche w inear.pl</strong><span>Zobacz pełną ofertę zegarków sportowych i opasek.</span></div>
<a class="ia-btn" href="https://inear.pl/kategoria/smartwatch-i-smartband/">Przejdź do kategorii</a>
</div>



<p class="wp-block-paragraph"><span class="ia-note">Dane techniczne podaliśmy według informacji producenta i sprzedawców na dzień 31.10.2026. Ocena redakcji opiera się na specyfikacji i dostępnych materiałach, a nie na własnych pomiarach. Ceny mogą się zmienić.</span></p>
<p>Artykuł <a href="https://inear.pl/poradniki/zeblaze-stratos-4-recenzja/">Zeblaze Stratos 4 i Stratos 4 Pro – recenzja i porównanie smartwatchy z GPS [2026]</a> pochodzi z serwisu <a href="https://inear.pl">Inear.pl</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Ledger Atom – co to jest? Specyfikacja, cena, premiera i porównanie [2026]</title>
		<link>https://inear.pl/poradniki/ledger-atom/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Adrian Jabłoński]]></dc:creator>
		<pubDate>Fri, 30 Oct 2026 08:00:00 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Poradniki]]></category>
		<category><![CDATA[bezpieczeństwo kryptowalut]]></category>
		<category><![CDATA[Ledger]]></category>
		<category><![CDATA[Ledger Atom]]></category>
		<category><![CDATA[Ledger Flex]]></category>
		<category><![CDATA[Ledger Nano Gen5]]></category>
		<category><![CDATA[Ledger Stax]]></category>
		<category><![CDATA[portfel kryptowalut]]></category>
		<category><![CDATA[portfel sprzętowy]]></category>
		<category><![CDATA[Secure Mode]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://inear.pl/?p=33446</guid>

					<description><![CDATA[<p>Ledger Atom to nowe urządzenie Ledgera z Androidem, ekranem AMOLED 6,77″ i trybem Secure Mode na chipie EAL6+. Sprawdzamy specyfikację, cenę, datę premiery i czy warto na niego czekać.</p>
<p>Artykuł <a href="https://inear.pl/poradniki/ledger-atom/">Ledger Atom – co to jest? Specyfikacja, cena, premiera i porównanie [2026]</a> pochodzi z serwisu <a href="https://inear.pl">Inear.pl</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[
<style>
.ia-box{background:#f4f6f8;border-radius:14px;padding:22px 24px;margin:28px 0}
.ia-box h3,.ia-box .ia-t{margin:0 0 10px;font-size:1.1em;font-weight:700}
.ia-box ul{margin:0;padding-left:1.2em}
.ia-box li{margin:6px 0}
.ia-short{border-left:5px solid #1d4ed8}
.ia-warn{border-left:5px solid #e0262f}
.ia-toc ol{margin:0;padding-left:1.4em;columns:2;column-gap:32px}
.ia-toc li{margin:5px 0;break-inside:avoid}
.ia-toc a{text-decoration:none}
.ia-scroll{overflow-x:auto;margin:24px 0;-webkit-overflow-scrolling:touch}
.ia-tab{border-collapse:collapse;width:100%;min-width:720px;font-size:.95em}
.ia-tab th,.ia-tab td{border:1px solid #e2e5e9;padding:10px 12px;text-align:left;vertical-align:top}
.ia-tab thead th{background:#14161a;color:#fff;font-weight:600}
.ia-tab tbody th{background:#f4f6f8;font-weight:600;white-space:nowrap}
.ia-tab tbody tr:nth-child(even) td{background:#fafbfc}
.ia-pc{display:grid;grid-template-columns:1fr 1fr;gap:16px;margin:24px 0}
.ia-pc>div{border-radius:14px;padding:18px 20px}
.ia-pro{background:#eef8f1}.ia-con{background:#fdf0ef}
.ia-pc ul{margin:0;padding-left:1.2em}.ia-pc li{margin:6px 0}
.ia-pc .ia-t{font-weight:700;margin:0 0 8px}
.ia-cta{display:flex;align-items:center;gap:20px;border:1px solid #e2e5e9;border-radius:14px;padding:16px 20px;margin:28px 0;background:#fff}
.ia-cta img{width:96px;height:96px;object-fit:contain;flex:0 0 96px;margin:0!important}
.ia-cta .ia-cta-txt{flex:1 1 auto}
.ia-cta .ia-cta-txt strong{display:block;font-size:1.05em;margin-bottom:4px}
.ia-cta .ia-cta-txt span{color:#5a5e66;font-size:.93em}
.ia-btn{display:inline-block;background:#14161a;color:#fff!important;text-decoration:none!important;padding:11px 20px;border-radius:10px;font-weight:600;white-space:nowrap}
.ia-btn:hover{background:#1d4ed8}
.ia-note{font-size:.88em;color:#5a5e66}
.ia-tiles{display:grid;grid-template-columns:repeat(3,1fr);gap:14px;margin:28px 0}
.ia-tile{background:#f4f6f8;border-radius:14px;padding:18px 16px;text-align:center}
.ia-tile svg{width:30px;height:30px;stroke:#1d4ed8;fill:none;stroke-width:1.8;stroke-linecap:round;stroke-linejoin:round;margin-bottom:8px}
.ia-tile b{display:block;font-size:1.05em;margin-bottom:2px}
.ia-tile span{font-size:.88em;color:#5a5e66}
.ia-zz{display:grid;grid-template-columns:1fr 1fr;gap:32px;align-items:center;margin:32px 0}
.ia-zz.ia-rev .ia-zz-m{order:2}
.ia-zz>div,.ia-prods>div,.ia-tiles>div{min-width:0}
.ia-zz-m img,.ia-zz-m video,.ia-prod img{max-width:100%}
.ia-zz-m img,.ia-zz-m video{width:100%;height:auto;border-radius:16px;display:block;margin:0!important;background:#0e1513}
.ia-zz-t h3{margin:0 0 10px;font-size:1.25em}
.ia-zz-t p{margin:0 0 10px}
.ia-zz-t .ia-src{font-size:.8em;color:#8a8f98}
.ia-prods{display:grid;grid-template-columns:repeat(3,1fr);gap:16px;margin:24px 0}
.ia-prod{border:1px solid #e2e5e9;border-radius:14px;padding:16px;display:flex;flex-direction:column;background:#fff}
.ia-prod img{width:100%;aspect-ratio:1/1;object-fit:contain;margin:0 0 10px!important}
.ia-prod strong{font-size:1.02em}
.ia-prod span{color:#5a5e66;font-size:.9em;margin:4px 0 10px;flex:1}
.ia-prod .ia-price{font-size:1.35em;font-weight:700;color:#14161a;margin-bottom:12px}
.ia-prod .ia-btn{text-align:center}
@media (max-width:640px){.ia-pc{grid-template-columns:1fr}.ia-tiles{grid-template-columns:1fr 1fr}.ia-zz{grid-template-columns:1fr;gap:16px}.ia-zz.ia-rev .ia-zz-m{order:0}.ia-prods{grid-template-columns:1fr}.ia-toc ol{columns:1}.ia-cta{flex-wrap:wrap}.ia-btn{width:100%;text-align:center}}
</style>



<p class="wp-block-paragraph">15 października 2026 roku, na konferencji Op3n w Paryżu, Ledger pokazał urządzenie, które na pierwszy rzut oka wygląda jak smartfon. <strong>Ledger Atom</strong> ma ekran AMOLED 6,77″, Androida i aparat 50 MP, ale nie służy do dzwonienia. Producent nazywa go „signerem”, czyli urządzeniem do bezpiecznego podpisywania transakcji. W tym poradniku wyjaśniamy, czym jest Ledger Atom, jak działa jego tryb Secure Mode, ile kosztuje, kiedy trafi do klientów i czy warto na niego czekać, zamiast kupić portfel sprzętowy już teraz.</p>



<div class="ia-tiles">
<div class="ia-tile"><svg viewBox="0 0 24 24"><rect x="6" y="2" width="12" height="20" rx="2.5"/><path d="M10 5h4"/></svg><b>6,77″ AMOLED</b><span>Android i duży, kolorowy ekran</span></div>
<div class="ia-tile"><svg viewBox="0 0 24 24"><rect x="5" y="5" width="14" height="14" rx="2"/><rect x="9" y="9" width="6" height="6"/><path d="M9 2v3M15 2v3M9 19v3M15 19v3M2 9h3M2 15h3M19 9h3M19 15h3"/></svg><b>Secure Element EAL6+</b><span>klucze prywatne zostają w chipie</span></div>
<div class="ia-tile"><svg viewBox="0 0 24 24"><path d="M12 2l8 3v6c0 5-3.5 9-8 11-4.5-2-8-6-8-11V5z"/><path d="M9 12l2 2 4-4"/></svg><b>Secure Mode</b><span>Android odcięty od ekranu przy podpisie</span></div>
<div class="ia-tile"><svg viewBox="0 0 24 24"><path d="M12 3L2 20h20z"/><path d="M12 10v4M12 17h.01"/></svg><b>Czujniki ingerencji</b><span>działają także po wyłączeniu</span></div>
<div class="ia-tile"><svg viewBox="0 0 24 24"><rect x="2" y="9" width="20" height="6" rx="3"/><circle cx="16" cy="12" r="2"/></svg><b>Przełącznik prywatności</b><span>odcina kamerę i mikrofon</span></div>
<div class="ia-tile"><svg viewBox="0 0 24 24"><rect x="3" y="5" width="18" height="16" rx="2"/><path d="M3 10h18M8 3v4M16 3v4"/></svg><b>Lato 2027</b><span>premiera, od 849 USD</span></div>
</div>



<div class="ia-box ia-short">
<p class="ia-t">W skrócie</p>
<ul>
<li><strong>Co to jest:</strong> urządzenie z Androidem i osobnym, chronionym środowiskiem Ledger OS na chipie Secure Element CC EAL6+.</li>
<li><strong>Najważniejsza funkcja:</strong> Secure Mode – w czasie podpisywania układ FPGA odcina Androida od ekranu, więc aplikacja nie podmieni Ci kwoty ani adresu.</li>
<li><strong>Ochrona sprzętu:</strong> czujniki wykrywają otwarcie obudowy lub zdjęcie ekranu, także gdy urządzenie jest wyłączone.</li>
<li><strong>Cena:</strong> 849 USD za limitowaną edycję Founders Edition (rezerwacja za zwrotnym depozytem 100 USD), później 899 USD.</li>
<li><strong>Premiera:</strong> wysyłki planowane na lato 2027, po uzyskaniu certyfikacji.</li>
<li><strong>Jeśli potrzebujesz portfela teraz:</strong> <a href="https://inear.pl/produkt/ledger-flex/">Ledger Flex</a>, <a href="https://inear.pl/produkt/ledger-stax-preorder/">Ledger Stax</a> albo <a href="https://inear.pl/produkt/ledger-nano-gen-5-dark-crypto-hardware-wallet-with-recovery-key/">Ledger Nano Gen5</a> mają ten sam poziom certyfikacji chipu (EAL6+).</li>
</ul>
</div>



<nav class="ia-box ia-toc" aria-label="Spis treści">
<p class="ia-t">Spis treści</p>
<ol>
<li><a href="#co-to-jest">Co to jest Ledger Atom?</a></li>
<li><a href="#specyfikacja">Specyfikacja</a></li>
<li><a href="#secure-mode">Jak działa Secure Mode?</a></li>
<li><a href="#ingerencja">Ochrona przed ingerencją w sprzęt</a></li>
<li><a href="#dlaczego-teraz">Dlaczego Ledger pokazał Atom właśnie teraz?</a></li>
<li><a href="#funkcje">Aplikacje, Solana i agenci AI</a></li>
<li><a href="#czego-nie">Czego Ledger Atom nie robi</a></li>
<li><a href="#cena">Cena i data premiery</a></li>
<li><a href="#porownanie">Atom vs Stax, Flex i Nano Gen5</a></li>
<li><a href="#zalety-wady">Zalety i wady</a></li>
<li><a href="#czy-warto">Czy warto czekać?</a></li>
<li><a href="#faq">FAQ</a></li>
</ol>
</nav>



<h2 class="wp-block-heading" id="co-to-jest">Co to jest Ledger Atom?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Dotychczas Ledger produkował małe urządzenia, które łączą się z telefonem lub komputerem: klasyczne <strong>Nano</strong> z przyciskami oraz modele z ekranem dotykowym E Ink, czyli <strong>Nano Gen5, Flex i Stax</strong>. Wszystkie robią jedno: przechowują klucze prywatne i pozwalają zatwierdzić transakcję na osobnym, zaufanym ekranie. Jeśli dopiero poznajesz ten temat, zacznij od naszego poradnika <a href="https://inear.pl/poradniki/portfel-sprzetowy-co-to-jest/">portfel sprzętowy – co to jest i czy warto</a>.</p>



<div class="ia-zz">
<div class="ia-zz-m"><video src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-wnetrze-film.mp4" poster="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-film-wnetrze-poster.jpg" autoplay muted loop playsinline preload="metadata" aria-label="Ledger Atom: przezroczysta obudowa odsłania chip Secure Element"></video></div>
<div class="ia-zz-t"><h3>Dwa światy w jednej obudowie</h3><p><strong>Ledger Atom</strong> idzie o krok dalej. Zamiast osobnego portfela i osobnego telefonu dostajesz jedno urządzenie, w którym działają dwa oddzielne światy. Pierwszy to <strong>Android (AOSP)</strong> z aplikacjami, przeglądarką i dostępem do internetu. Drugi to <strong>Ledger OS</strong> uruchomiony na chipie Secure Element z certyfikatem CC EAL6+, czyli to samo bezpieczne środowisko, które znasz z portfeli Ledger. Co więcej, Ledger przekonuje, że Atom ma chronić nie tylko kryptowaluty, ale „wszystko, co cenisz”: logowanie, wiadomości i działania agentów AI.</p><p class="ia-src">Film: Ledger</p></div>
</div>



<p class="wp-block-paragraph">Warto jednak od razu podkreślić, że Ledger Atom to na razie <strong>zapowiedź</strong>. Urządzenie czeka na certyfikację, a pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów latem 2027 roku. Dlatego wszystkie parametry w tym artykule pochodzą od producenta i z relacji prasowych z premiery, a nie z naszych testów.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="specyfikacja">Ledger Atom – specyfikacja</h2>



<div class="ia-scroll">
<table class="ia-tab">
<thead><tr><th>Parametr</th><th>Ledger Atom (zapowiedź)</th></tr></thead>
<tbody>
<tr><th>Ekran</th><td>AMOLED 6,77″, 60 Hz, szkło Gorilla Glass 3</td></tr>
<tr><th>Procesor</th><td>Qualcomm Dragonwing</td></tr>
<tr><th>System</th><td>Android (AOSP) + Ledger OS</td></tr>
<tr><th>Bezpieczeństwo</th><td>Secure Element CC EAL6+, układ FPGA rozdzielający tryby, Secure Mode, czujniki ingerencji z własnym zasilaniem</td></tr>
<tr><th>Prywatność</th><td>fizyczny przełącznik odcinający zasilanie kamery i mikrofonu</td></tr>
<tr><th>Aparaty</th><td>50 MP (tył), 32 MP (przód)</td></tr>
<tr><th>Bateria</th><td>4000 mAh</td></tr>
<tr><th>Łączność</th><td>5G (tylko eSIM, wyłącznie transmisja danych), Wi-Fi 6, Bluetooth, NFC</td></tr>
<tr><th>Połączenia i SMS</th><td>brak – Atom nie obsługuje rozmów głosowych ani SMS</td></tr>
<tr><th>Wymiary</th><td>78 × 164 × 9 mm</td></tr>
<tr><th>Pamięć RAM i na dane</th><td>producent jeszcze nie podał</td></tr>
<tr><th>Cena</th><td>849 USD (Founders Edition), później 899 USD</td></tr>
<tr><th>Dostępność</th><td>lato 2027, po certyfikacji</td></tr>
</tbody>
</table>
</div>



<p class="ia-note wp-block-paragraph">Źródła podają różną wagę urządzenia (189 g lub 250 g), dlatego pominęliśmy ją w tabeli do czasu potwierdzenia przez producenta.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="secure-mode">Jak działa Secure Mode w Ledger Atom?</h2>



<div class="ia-zz ia-rev">
<div class="ia-zz-m"><img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-blok-secure-mode-v3.jpg" alt="Ledger Atom w trybie Secure Mode: zatwierdzanie transakcji ETH i Solana" width="900" height="720" loading="lazy"></div>
<div class="ia-zz-t"><h3>Podpisujesz to, co widzisz</h3><p>Największy problem zwykłych telefonów z portfelem kryptowalut jest prosty: jeśli na telefonie działa złośliwa aplikacja, może ona pokazać Ci jedną kwotę i adres, a podpisać zupełnie inną transakcję. Dlatego portfele sprzętowe mają własny, zaufany ekran. Ledger Atom rozwiązuje ten problem w jednym urządzeniu, dzięki dwóm trybom pracy.</p><p class="ia-src">Zdjęcie: Ledger</p></div>
</div>



<ol class="wp-block-list">
<li><strong>Standard Mode.</strong> Działa Android z Twoimi aplikacjami. Aplikacja portfela lub dApp może przygotować transakcję, ale może tylko <strong>poprosić</strong> o jej podpis.</li>
<li><strong>Secure Mode.</strong> Gdy trzeba coś podpisać, Atom przełącza się w tryb bezpieczny. Osobny układ <strong>FPGA</strong> odcina wtedy Androida od ekranu, a obraz i dotyk obsługuje Ledger OS. Według Ledgera złośliwa aplikacja może wysłać fałszywe żądanie, ale nie zmieni tego, co widzisz na ekranie w Secure Mode. Dodatkowo kamera i mikrofon wyłączają się automatycznie.</li>
<li><strong>Podpis w chipie.</strong> Klucze prywatne pozostają w Secure Element EAL6+. Transakcję zatwierdzasz dopiero po sprawdzeniu prawdziwej kwoty i adresu odbiorcy.</li>
</ol>



<figure class="wp-block-image size-full"><img loading="lazy" decoding="async" width="1200" height="800" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-standard-mode-secure-mode.jpg" alt="Schemat działania Ledger Atom: Standard Mode z Androidem i Secure Mode z Ledger OS i Secure Element EAL6+" class="wp-image-33440" srcset="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-standard-mode-secure-mode.jpg 1200w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-standard-mode-secure-mode-300x200.jpg 300w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-standard-mode-secure-mode-1024x683.jpg 1024w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-standard-mode-secure-mode-768x512.jpg 768w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-standard-mode-secure-mode-600x400.jpg 600w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-standard-mode-secure-mode-1x1.jpg 1w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-standard-mode-secure-mode-10x7.jpg 10w" sizes="(max-width: 1200px) 100vw, 1200px" /><figcaption class="wp-element-caption">Ledger Atom przełącza się między trybem standardowym (Android) a trybem bezpiecznym (Ledger OS).</figcaption></figure>



<p class="wp-block-paragraph">W praktyce to ta sama zasada, którą Ledger stosuje od lat – „podpisujesz to, co widzisz” – tylko przeniesiona na duży, kolorowy ekran telefonu. Dzięki temu łatwiej przeczytać szczegóły skomplikowanych transakcji, na przykład w aplikacjach DeFi.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="ingerencja">Ochrona przed ingerencją w sprzęt</h2>



<div class="ia-zz">
<div class="ia-zz-m"><img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-blok-ingerencja-v3.jpg" alt="Ostrzeżenie Tamper detected na ekranie Ledger Atom" width="900" height="720" loading="lazy"></div>
<div class="ia-zz-t"><h3>Atom wie, że ktoś go otwierał</h3><p>Drugą ważną nowością są <strong>czujniki ingerencji (tamper detection)</strong>. Atom wykrywa zdjęcie ekranu lub tylnej obudowy oraz próbę przewiercenia się do chronionej części urządzenia. Co ważne, czujniki mają własne zasilanie, więc pilnują urządzenia także wtedy, gdy jest wyłączone, na przykład w trakcie transportu.</p><p class="ia-src">Zdjęcie: Ledger</p></div>
</div>



<div class="ia-zz ia-rev">
<div class="ia-zz-m"><video src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-przelacznik-prywatnosci.mp4" poster="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-film-przelacznik-poster.jpg" autoplay muted loop playsinline preload="metadata" aria-label="Przełącznik prywatności w Ledger Atom"></video></div>
<div class="ia-zz-t"><h3>Przełącznik prywatności</h3><p>Obok przycisków znajduje się <strong>fizyczny przełącznik prywatności</strong>, który odcina zasilanie kamery i mikrofonu na poziomie obwodu.</p><p class="ia-src">Film: Ledger</p></div>
</div>



<p class="wp-block-paragraph">Trzeba jednak uczciwie zaznaczyć, że na razie znamy te funkcje wyłącznie z zapowiedzi producenta. Niezależni badacze bezpieczeństwa nie mieli jeszcze okazji ich sprawdzić.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="dlaczego-teraz">Dlaczego Ledger pokazał Atom właśnie teraz?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Premiera zbiegła się w czasie z głośną sprawą urządzeń sprzedawanych przez <strong>CryptoBilis</strong>, nieautoryzowanego odsprzedawcę z Azji Południowo-Wschodniej. Ledger potwierdził, że w co najmniej jednym egzemplarzu z tego źródła znaleziono dodatkowy, nieautoryzowany podzespół. Przechwytywał on frazę odzyskiwania podczas konfiguracji i wysyłał ją przez wbudowany modem LTE z eSIM. Media szacują straty poszkodowanych na kilkadziesiąt do ponad stu milionów dolarów, jednak dane różnią się w zależności od źródła, a dochodzenie wciąż trwa. Według Ledgera jego własne systemy nie zostały naruszone.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Czujniki ingerencji w Atom mają wykrywać właśnie taki rodzaj modyfikacji. Niezależnie od tego, czy kupisz Atom, czy inny portfel, ta sprawa przypomina o podstawowej zasadzie: <strong>kupuj portfel sprzętowy nowy, fabrycznie zapakowany i z pewnego źródła</strong>, nigdy z drugiej ręki. Po pierwszym uruchomieniu sprawdź oryginalność urządzenia w aplikacji Ledger Wallet i samodzielnie wygeneruj frazę odzyskiwania. Jeżeli urządzenie przychodzi z gotową frazą albo kartą z wpisanymi słowami, nie używaj go.</p>



<div class="ia-box ia-warn">
<p class="ia-t">Jak sprawdzić nowy portfel sprzętowy</p>
<ul>
<li>Opakowanie jest nienaruszone, a urządzenie nie ma śladów otwierania.</li>
<li>Portfel przy pierwszym uruchomieniu prosi o konfigurację – nie ma wcześniej ustawionego PIN-u ani frazy.</li>
<li>Frazę odzyskiwania generuje samo urządzenie, a Ty zapisujesz ją ręcznie, offline.</li>
<li>Test oryginalności w aplikacji Ledger Wallet kończy się powodzeniem.</li>
</ul>
</div>



<h2 class="wp-block-heading" id="funkcje">Aplikacje, Solana i agenci AI</h2>



<div class="ia-zz">
<div class="ia-zz-m"><img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-blok-aplikacje.jpg" alt="Ekrany Ledger Atom: portfel, dApps i propozycja wymiany od agenta AI" width="900" height="720" loading="lazy"></div>
<div class="ia-zz-t"><h3>Portfel, dApps i agenci AI</h3><p>Aplikacje i agenci AI mogą przygotować transakcję, ale zatwierdzasz ją Ty, na ekranie w Secure Mode.</p><p>Atom ma być czymś więcej niż portfelem z dużym ekranem. Ledger zapowiada kilka funkcji, które korzystają z Secure Mode. Opisujemy je poniżej.</p><p class="ia-src">Zdjęcie: Ledger</p></div>
</div>



<ul class="wp-block-list">
<li><strong>Solana Seeker.</strong> Solana Mobile wybrała Ledgera na swojego pierwszego partnera sprzętowego. Na Atom znajdzie się aplikacja Seeker, czyli portfel Solana Mobile i sklep Solana dApp Store z ponad 1500 zdecentralizowanymi aplikacjami. Zatwierdzenia z tej aplikacji mają przechodzić przez Secure Mode.</li>
<li><strong>Kontrola agentów AI.</strong> Agent AI może zaproponować transakcję lub inne działanie, ale wykona je dopiero po Twoim zatwierdzeniu na bezpiecznym ekranie. To odpowiedź na rosnącą popularność asystentów, którzy płacą i handlują w imieniu użytkownika.</li>
<li><strong>Szyfrowane wiadomości.</strong> Ledger zapowiada obsługę OpenPGP, czyli możliwość zaszyfrowania wiadomości przed wysłaniem jej dowolnym komunikatorem. Szczegóły działania tej funkcji nie są jeszcze znane.</li>
<li><strong>Ledger Recovery Key.</strong> Według zapowiedzi w zestawie Founders Edition znajdzie się karta Ledger Recovery Key do kopii zapasowej, a także bon na bitcoina o wartości 50 USD, akcesorium ochronne i folia prywatyzująca.</li>
</ul>



<h2 class="wp-block-heading" id="czego-nie">Czego Ledger Atom nie robi</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Mimo wyglądu smartfona Atom <strong>nie zastąpi telefonu</strong>. Łączy się z siecią komórkową 4G/5G wyłącznie w celu transmisji danych przez eSIM. Nie obsługuje natomiast rozmów głosowych (także VoLTE i VoWiFi) ani SMS-ów. Dlatego większość osób będzie nosić go jako drugie urządzenie, obok zwykłego telefonu. Poza tym nie wiadomo jeszcze, ile ma pamięci RAM i na dane ani jak szeroki będzie dostęp do aplikacji na Androida.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="cena">Ledger Atom – cena i data premiery</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Ledger przyjmuje rezerwacje na limitowaną edycję <strong>Founders Edition za 849 USD</strong> (europejskie media podają 849 euro). Rezerwacja wymaga <strong>zwrotnego depozytu w wysokości 100 USD</strong>. Po premierze standardowa cena ma wzrosnąć do <strong>899 USD</strong>. To mniej więcej dwa razy więcej niż Ledger Stax i najwyższa cena w historii urządzeń Ledgera.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Wysyłki zaplanowano na <strong>lato 2027 roku</strong>, ale producent zastrzega, że termin zależy od certyfikacji, na którą nie ma pełnego wpływu. Warto pamiętać, że Ledger Stax również trafił do klientów z dużym opóźnieniem względem zapowiedzi. Na start Atom jest dostępny wyłącznie w rezerwacji w sklepie producenta. Gdy pojawi się w dystrybucji, damy znać na naszym <a href="https://www.facebook.com/InearPolska">Facebooku</a>.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="porownanie">Ledger Atom vs Stax, Flex i Nano Gen5</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Jak Atom wypada na tle modeli, które możesz kupić już dziś? Poniżej zestawienie z dotykowymi Ledgerami. Szczegółowe porównanie wszystkich modeli znajdziesz w poradniku <a href="https://inear.pl/poradniki/ktory-ledger-wybrac/">Który Ledger wybrać?</a></p>



<div class="ia-scroll">
<table class="ia-tab">
<thead><tr><th></th><th>Ledger Atom</th><th>Ledger Stax</th><th>Ledger Flex</th><th>Ledger Nano Gen5</th></tr></thead>
<tbody>
<tr><th>Ekran</th><td>AMOLED 6,77″, kolorowy</td><td>E Ink 3,7″, zakrzywiony</td><td>E Ink 2,8″</td><td>E Ink 2,8″</td></tr>
<tr><th>System</th><td>Android + Ledger OS</td><td>Ledger OS</td><td>Ledger OS</td><td>Ledger OS</td></tr>
<tr><th>Chip</th><td>Secure Element EAL6+</td><td>Secure Element EAL6+</td><td>Secure Element EAL6+</td><td>Secure Element EAL6+</td></tr>
<tr><th>Łączność</th><td>5G (dane), Wi-Fi 6, Bluetooth, NFC</td><td>USB-C, Bluetooth, NFC</td><td>USB-C, Bluetooth, NFC</td><td>USB-C, Bluetooth, NFC</td></tr>
<tr><th>Czujniki ingerencji</th><td>tak</td><td>nie</td><td>nie</td><td>nie</td></tr>
<tr><th>Wymaga telefonu/komputera</th><td>nie</td><td>tak</td><td>tak</td><td>tak</td></tr>
<tr><th>Cena</th><td>849–899 USD</td><td><a href="https://inear.pl/produkt/ledger-stax-preorder/">1799 zł</a></td><td><a href="https://inear.pl/produkt/ledger-flex/">od 1069 zł</a></td><td><a href="https://inear.pl/produkt/ledger-nano-gen-5-dark-crypto-hardware-wallet-with-recovery-key/">899 zł</a></td></tr>
<tr><th>Dostępność</th><td>lato 2027</td><td>w ofercie</td><td>w ofercie</td><td>w ofercie</td></tr>
</tbody>
</table>
</div>



<p class="wp-block-paragraph">Najważniejsza różnica jest taka, że Stax, Flex i Nano Gen5 to <strong>dedykowane portfele</strong> – nie mają systemu ogólnego przeznaczenia ani łączności z internetem, a więc mają mniejszą „powierzchnię ataku”. Z kolei Atom łączy portfel z pełnym Androidem, co daje wygodę, ale wymaga zaufania do rozdzielenia obu trybów. Dlatego dla większości osób, które chcą po prostu bezpiecznie przechowywać kryptowaluty, klasyczny portfel sprzętowy nadal będzie rozsądniejszym wyborem.</p>



<h3 class="wp-block-heading">Ledgery z ekranem dotykowym w naszej ofercie</h3>



<div class="ia-prods">
<div class="ia-prod"><img decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/12/0e85b7dc-0629-44fb-8f5d-20c50e1e4183_V.jpg" alt="Ledger Nano Gen5" loading="lazy"><strong>Ledger Nano Gen5</strong><span>Dotykowy E Ink 2,8″, Bluetooth, NFC, karta Recovery Key w zestawie</span><div class="ia-price">899 zł</div><a class="ia-btn" href="https://inear.pl/produkt/ledger-nano-gen-5-dark-crypto-hardware-wallet-with-recovery-key/">Zobacz w sklepie</a></div>
<div class="ia-prod"><img decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2024/07/f062435e-eb50-43bc-acad-344d4f291813_V.jpg" alt="Ledger Flex" loading="lazy"><strong>Ledger Flex</strong><span>Ekran E Ink 2,8″, aluminiowa rama, Gorilla Glass</span><div class="ia-price">od 1069 zł</div><a class="ia-btn" href="https://inear.pl/produkt/ledger-flex/">Zobacz w sklepie</a></div>
<div class="ia-prod"><img decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2022/12/LEDGERSTAX_4.jpg" alt="Ledger Stax" loading="lazy"><strong>Ledger Stax</strong><span>Zakrzywiony E Ink 3,7″, ładowanie bezprzewodowe Qi</span><div class="ia-price">1799 zł</div><a class="ia-btn" href="https://inear.pl/produkt/ledger-stax-preorder/">Zobacz w sklepie</a></div>
</div>
<p class="ia-note" style="text-align:center"><a href="https://inear.pl/kategoria/crypto/portfele-sprzetowe/ledger/">Pokaż wszystkie portfele Ledger</a></p>



<h2 class="wp-block-heading" id="zalety-wady">Ledger Atom – zalety i wady</h2>



<div class="ia-pc">
<div class="ia-pro"><p class="ia-t">Zalety</p><ul><li>duży, kolorowy ekran ułatwia sprawdzanie transakcji</li><li>Secure Mode oddziela podpisywanie od Androida</li><li>czujniki ingerencji działające także po wyłączeniu</li><li>fizyczny przełącznik kamery i mikrofonu</li><li>kontrola agentów AI i integracja z Solana Seeker</li></ul></div>
<div class="ia-con"><p class="ia-t">Wady</p><ul><li>premiera dopiero latem 2027, termin może się przesunąć</li><li>wysoka cena: 849–899 USD</li><li>brak rozmów i SMS – nie zastąpi telefonu</li><li>funkcje bezpieczeństwa nie są jeszcze niezależnie sprawdzone</li><li>pełny Android to większa powierzchnia ataku niż w klasycznym portfelu</li></ul></div>
</div>



<h2 class="wp-block-heading" id="czy-warto">Czy warto czekać na Ledger Atom?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Ledger Atom to ciekawy kierunek, szczególnie dla osób, które dużo korzystają z aplikacji Web3, Solany albo planują powierzać zadania agentom AI. Dla nich jedno urządzenie z bezpiecznym trybem podpisywania może być wygodniejsze niż telefon i osobny portfel.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Jeśli jednak <strong>masz już kryptowaluty na giełdzie</strong> i chcesz je zabezpieczyć, nie czekaj do 2027 roku. Klucze na giełdzie to klucze giełdy, a portfel sprzętowy kupiony dziś chroni Twoje środki od razu. Ledger Flex, Stax i Nano Gen5 mają ten sam certyfikowany chip EAL6+, a do tego są sprawdzone przez użytkowników i niezależnych badaczy. Podsumowując: Atom warto obserwować, ale portfel do przechowywania oszczędności lepiej kupić teraz. Jeśli zastanawiasz się też nad kartą zamiast urządzenia z ekranem, przeczytaj nasz poradnik o <a href="https://inear.pl/poradniki/tangem-wallet-poradnik/">Tangem Wallet</a>.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="faq">Najczęściej zadawane pytania</h2>



<div class="schema-faq wp-block-yoast-faq-block"><div class="schema-faq-section" id="faq-question-atom-0"><strong class="schema-faq-question">Co to jest Ledger Atom?</strong> <p class="schema-faq-answer">To urządzenie Ledgera z Androidem i ekranem AMOLED 6,77″, które podpisuje transakcje w osobnym trybie Secure Mode na chipie Secure Element CC EAL6+. Producent nazywa je signerem, a nie smartfonem, ponieważ nie obsługuje rozmów ani SMS.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-atom-1"><strong class="schema-faq-question">Ile kosztuje Ledger Atom?</strong> <p class="schema-faq-answer">Limitowana edycja Founders Edition kosztuje 849 USD, a rezerwacja wymaga zwrotnego depozytu 100 USD. Po premierze standardowa cena ma wynosić 899 USD. Polskiej ceny w złotych producent jeszcze nie podał.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-atom-2"><strong class="schema-faq-question">Kiedy Ledger Atom będzie dostępny?</strong> <p class="schema-faq-answer">Ledger planuje wysyłki latem 2027 roku, po uzyskaniu certyfikacji. Termin może się jednak przesunąć, ponieważ zależy od procesu certyfikacji.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-atom-3"><strong class="schema-faq-question">Czy Ledger Atom zastąpi telefon?</strong> <p class="schema-faq-answer">Nie. Atom łączy się z siecią 4G/5G tylko w celu transmisji danych przez eSIM i nie obsługuje rozmów głosowych ani SMS. Większość osób będzie go używać obok zwykłego telefonu.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-atom-4"><strong class="schema-faq-question">Czym Secure Mode różni się od zwykłego portfela w telefonie?</strong> <p class="schema-faq-answer">W zwykłym telefonie aplikacja portfela działa w tym samym systemie co inne aplikacje, więc złośliwe oprogramowanie może podmienić dane na ekranie. W Ledger Atom układ FPGA odcina Androida od ekranu na czas podpisywania, a klucze prywatne pozostają w chipie Secure Element.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-atom-5"><strong class="schema-faq-question">Czy kupić Ledgera teraz, czy czekać na Atom?</strong> <p class="schema-faq-answer">Jeśli chcesz zabezpieczyć kryptowaluty teraz, kup sprawdzony portfel sprzętowy, na przykład Ledger Flex, Stax lub Nano Gen5 z chipem EAL6+. Na Atom warto czekać głównie wtedy, gdy często korzystasz z aplikacji Web3 i chcesz mieć wszystko w jednym urządzeniu.</p> </div> </div>



<p class="ia-note wp-block-paragraph">Artykuł ma charakter informacyjny i nie stanowi porady inwestycyjnej. Parametry, cenę i termin premiery podaliśmy według zapowiedzi Ledgera z 15.10.2026 i relacji prasowych z premiery; mogą się one zmienić przed rozpoczęciem sprzedaży. Ceny w Inear.pl według stanu na 27.10.2026.</p>
<p>Artykuł <a href="https://inear.pl/poradniki/ledger-atom/">Ledger Atom – co to jest? Specyfikacja, cena, premiera i porównanie [2026]</a> pochodzi z serwisu <a href="https://inear.pl">Inear.pl</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		<enclosure url="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-wnetrze-film.mp4" length="0" type="video/mp4" />
<enclosure url="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/10/ledger-atom-przelacznik-prywatnosci.mp4" length="0" type="video/mp4" />

			</item>
		<item>
		<title>Colmi V06 – recenzja okularów z kamerą AI: zalety, wady i ocena [2026]</title>
		<link>https://inear.pl/poradniki/colmi-v06-recenzja/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Adrian Jabłoński]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 27 Oct 2026 21:30:00 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Poradniki]]></category>
		<category><![CDATA[Colmi]]></category>
		<category><![CDATA[inteligentne okulary]]></category>
		<category><![CDATA[okulary AI]]></category>
		<category><![CDATA[okulary sportowe]]></category>
		<category><![CDATA[okulary z kamerą]]></category>
		<category><![CDATA[recenzja]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://inear.pl/?p=33368</guid>

					<description><![CDATA[<p>Colmi V06 za 329 zł: kamera 8 MP ze stabilizacją, wideo 1200p, asystent AI i głośniki open-ear. Sprawdź specyfikację, zalety i wady, wnioski z testów oraz naszą ocenę 7/10.</p>
<p>Artykuł <a href="https://inear.pl/poradniki/colmi-v06-recenzja/">Colmi V06 – recenzja okularów z kamerą AI: zalety, wady i ocena [2026]</a> pochodzi z serwisu <a href="https://inear.pl">Inear.pl</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[
<style>
.ia-box{background:#f1f3f2;border-radius:14px;padding:22px 24px;margin:28px 0}
.ia-box .ia-t{margin:0 0 10px;font-size:1.1em;font-weight:700}
.ia-box ul,.ia-box ol{margin:0;padding-left:1.2em}
.ia-box li{margin:6px 0}
.ia-short{border-left:5px solid #1d4ed8}
.ia-warn{border-left:5px solid #e0262f;background:#fdf3f2}
.ia-toc ol{columns:2;column-gap:32px}
.ia-toc li{break-inside:avoid}
.ia-toc a{text-decoration:none}
.ia-scroll{overflow-x:auto;margin:24px 0;-webkit-overflow-scrolling:touch}
.ia-tab{border-collapse:collapse;width:100%;min-width:640px;font-size:.95em}
.ia-tab th,.ia-tab td{border:1px solid #e3e8e6;padding:10px 14px;text-align:left;vertical-align:top}
.ia-tab thead th{background:#0e1513;color:#fff;font-weight:600}
.ia-tab tbody th{background:#f1f3f2;font-weight:600}
.ia-tab tbody tr:nth-child(even) td{background:#fafbfb}
.ia-pc{display:grid;grid-template-columns:1fr 1fr;gap:16px;margin:24px 0}
.ia-pc>div{border-radius:14px;padding:18px 20px}
.ia-pro{background:#eef8f1}.ia-con{background:#fdf0ef}
.ia-pc ul{margin:0;padding-left:1.2em}.ia-pc li{margin:6px 0}
.ia-pc .ia-t{font-weight:700;margin:0 0 8px}
.ia-gal{display:grid;grid-template-columns:repeat(3,1fr);gap:12px;margin:24px 0}
.ia-gal figure{margin:0}
.ia-gal img{width:100%;height:auto;border-radius:12px;background:#fff;border:1px solid #e3e8e6}
.ia-gal figcaption{font-size:.85em;color:#5f6b68;margin-top:6px}
.ia-score{display:flex;gap:24px;align-items:center;border:2px solid #0e1513;border-radius:18px;padding:22px 24px;margin:28px 0}
.ia-score-n{flex:0 0 auto;text-align:center}
.ia-score-n b{display:block;font-size:3em;line-height:1;color:#0e1513}
.ia-score-n span{font-size:.9em;color:#5f6b68}
.ia-score-txt{flex:1 1 auto}
.ia-bars{margin:0;padding:0;list-style:none}
.ia-bars li{display:grid;grid-template-columns:170px 1fr 44px;gap:12px;align-items:center;margin:8px 0}
.ia-bar{height:10px;background:#e3e8e6;border-radius:6px;overflow:hidden}
.ia-bar i{display:block;height:100%;background:#1d4ed8;border-radius:6px}
.ia-cta{display:flex;align-items:center;gap:20px;border:1px solid #e3e8e6;border-radius:14px;padding:16px 20px;margin:28px 0;background:#fff}
.ia-cta img{width:96px;height:96px;object-fit:contain;flex:0 0 96px;margin:0!important}
.ia-cta .ia-cta-txt{flex:1 1 auto}
.ia-cta .ia-cta-txt strong{display:block;font-size:1.05em;margin-bottom:4px}
.ia-cta .ia-cta-txt span{color:#5f6b68;font-size:.93em}
.ia-btn{display:inline-block;background:#0e1513;color:#fff!important;text-decoration:none!important;padding:11px 20px;border-radius:10px;font-weight:600;white-space:nowrap}
.ia-btn:hover{background:#1d4ed8}
.ia-note{font-size:.88em;color:#5f6b68}
@media (max-width:640px){.ia-pc{grid-template-columns:1fr}.ia-toc ol{columns:1}.ia-cta,.ia-score{flex-wrap:wrap}.ia-btn{width:100%;text-align:center}.ia-gal{grid-template-columns:1fr 1fr}.ia-bars li{grid-template-columns:1fr 60px 36px}}
</style>



<p class="wp-block-paragraph">Okulary z kamerą jeszcze niedawno kosztowały tyle co dobry smartfon. Natomiast <strong>Colmi V06</strong> kosztują 329 zł, a w sportowej oprawce mieszczą kamerę 8 MP ze stabilizacją, głośniki, mikrofony i asystenta AI. Czy to gadżet na jeden weekend, czy sprzęt, który faktycznie przyda się na rowerze i szlaku? Dlatego w tej recenzji zebraliśmy specyfikację, informacje producenta i dostępne opinie, rozpisaliśmy <strong>zalety i wady</strong> oraz wystawiliśmy ocenę w skali od 0 do 10.</p>



<div class="ia-box ia-short">
<p class="ia-t">W skrócie</p>
<ul>
<li><strong>Colmi V06</strong> to sportowe okulary przeciwsłoneczne z kamerą 8 MP (wideo 1200p), głośnikami w zausznikach, mikrofonem i asystentem AI.</li>
<li>Największe atuty: niska cena, stabilizacja obrazu, otwarte uszy na drodze, ramka na szkła korekcyjne.</li>
<li>Największe słabości: krótka praca na baterii (ok. 5 h przy samym dźwięku), tylko IP54, AI wymaga telefonu i internetu.</li>
<li><strong>Nasza ocena: 7/10</strong>. To jedne z najtańszych sensownych okularów z kamerą dla rowerzystów, biegaczy i turystów.</li>
<li>W inear.pl kupisz <a href="https://inear.pl/produkt/okulary-z-kamera-ai-colmi-v06-czarne/">Colmi V06 w wersji czarnej</a> lub <a href="https://inear.pl/produkt/okulary-z-kamera-ai-colmi-v06-biale/">białej</a> za 329 zł.</li>
</ul>
</div>



<nav class="ia-box ia-toc" aria-label="Spis treści">
<p class="ia-t">Spis treści</p>
<ol>
<li><a href="#co-to-jest">Czym są okulary Colmi V06?</a></li>
<li><a href="#specyfikacja">Specyfikacja</a></li>
<li><a href="#wyglad">Wygląd i wykonanie</a></li>
<li><a href="#kamera">Kamera i nagrywanie</a></li>
<li><a href="#ai">Asystent AI</a></li>
<li><a href="#dzwiek">Dźwięk i rozmowy</a></li>
<li><a href="#bateria">Bateria i ładowanie</a></li>
<li><a href="#testy">Testy: co sprawdziliśmy</a></li>
<li><a href="#zalety-wady">Zalety i wady</a></li>
<li><a href="#ocena">Ocena 0–10</a></li>
<li><a href="#dla-kogo">Dla kogo są Colmi V06?</a></li>
<li><a href="#prywatnosc">Nagrywanie a prywatność</a></li>
<li><a href="#faq">FAQ</a></li>
</ol>
</nav>



<h2 class="wp-block-heading" id="co-to-jest">Czym są okulary Colmi V06?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Colmi V06 to <strong>okulary z kamerą AI</strong> w formie sportowych okularów przeciwsłonecznych. Kamera siedzi nad mostkiem, na linii wzroku, więc nagrywasz dokładnie to, co widzisz. Natomiast w grubszych zausznikach producent schował akumulator, głośniki i elektronikę. Ponadto okulary łączą się z telefonem przez Bluetooth (dźwięk, rozmowy, sterowanie) oraz Wi-Fi (przesyłanie zdjęć i filmów).</p>



<p class="wp-block-paragraph">Colmi to chiński producent znany przede wszystkim z tanich smartwatchy i smart ringów. Także V06 celuje w ten sam segment: dużo funkcji za niewielkie pieniądze. Okulary w podobnym stylu od największych marek kosztują kilka razy więcej, dlatego V06 są ciekawą furtką do tej kategorii sprzętu.</p>



<figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://inear.pl/produkt/okulary-z-kamera-ai-colmi-v06-czarne/"><img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_1.jpg" alt="Okulary z kamerą AI Colmi V06 w czarnej oprawce z lustrzanymi szkłami, widok z przodu z obiektywem kamery nad mostkiem" class="wp-image-32962" width="800" height="800" srcset="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_1.jpg 800w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_1-300x300.jpg 300w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_1-150x150.jpg 150w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_1-768x768.jpg 768w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_1-230x230.jpg 230w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_1-600x600.jpg 600w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_1-100x100.jpg 100w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_1-1x1.jpg 1w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_1-10x10.jpg 10w" sizes="(max-width: 800px) 100vw, 800px" /></a><figcaption class="wp-element-caption">Colmi V06 w wersji czarnej. Obiektyw kamery 8 MP znajduje się nad mostkiem.</figcaption></figure>



<h2 class="wp-block-heading" id="specyfikacja">Specyfikacja Colmi V06</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Poniżej zebraliśmy parametry z karty produktu w inear.pl, strony producenta i europejskich sklepów. Tam, gdzie źródła się różnią, piszemy o tym wprost w kolumnie z uwagami.</p>



<div class="ia-scroll">
<table class="ia-tab">
<thead><tr><th>Parametr</th><th>Colmi V06</th><th>Uwagi</th></tr></thead>
<tbody>
<tr><th>Kamera</th><td>8 MP</td><td>Producent podaje sensor Sony IMX219</td></tr>
<tr><th>Wideo</th><td>1200p (producent nazywa to „2K”)</td><td>To mniej niż 2K znane z kamer sportowych (1440p)</td></tr>
<tr><th>Stabilizacja</th><td>elektroniczna, 6-osiowy czujnik ruchu</td><td>Brak stabilizacji optycznej</td></tr>
<tr><th>Funkcje AI</th><td>rozpoznawanie obiektów, asystent głosowy, poprawa obrazu (HDR, redukcja szumu)</td><td>Wymagają telefonu z aplikacją i internetu</td></tr>
<tr><th>Dźwięk</th><td>głośniki w zausznikach, dźwięk przestrzenny, mikrofon</td><td>Konstrukcja open-ear, uszy pozostają otwarte</td></tr>
<tr><th>Łączność</th><td>Bluetooth 5.3 + Wi-Fi</td><td>Na stronie producenta pojawia się też Bluetooth 5.4</td></tr>
<tr><th>Akumulator</th><td>260 mAh, ładowanie magnetyczne</td><td>Niektóre materiały producenta podają 300 mAh</td></tr>
<tr><th>Czas pracy</th><td>ok. 5 h</td><td>Przy odtwarzaniu dźwięku; nagrywanie skraca ten czas</td></tr>
<tr><th>Odporność</th><td>IP54 (pył, zachlapanie)</td><td>Część katalogów podaje IPX5; okulary nie są wodoszczelne</td></tr>
<tr><th>Waga okularów</th><td>ok. 53 g</td><td>Według producenta</td></tr>
<tr><th>Wymiary</th><td>zausznik 132 mm, wysokość oprawki 55 mm</td><td>–</td></tr>
<tr><th>Materiały</th><td>poliwęglan (szkła i zauszniki)</td><td>–</td></tr>
<tr><th>Szkła korekcyjne</th><td>tak, wyjmowana ramka wewnętrzna</td><td>Szkła z korekcją wykona optyk</td></tr>
<tr><th>Wersje kolorystyczne</th><td>czarne z lustrzanymi szkłami, białe z niebieskimi szkłami</td><td>Obie w cenie 329 zł w inear.pl</td></tr>
</tbody>
</table>
</div>



<p class="wp-block-paragraph">Jeśli chcesz lepiej zrozumieć oznaczenia takie jak IP54 czy wersje Bluetooth, zajrzyj do naszego <a href="https://inear.pl/poradniki/parametry-sluchawek/">słownika parametrów słuchawek</a>. Klasy szczelności i łączność działają tu bowiem dokładnie tak samo.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="wyglad">Wygląd i wykonanie</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Colmi V06 wyglądają jak typowe okulary rowerowe: jednoczęściowa, wyprofilowana szyba, mocno zabudowane boki i grubsze zauszniki. Z daleka trudno je odróżnić od zwykłych okularów sportowych, choć obiektyw nad mostkiem jest widoczny z bliska. Wersja czarna ma szkła z lustrzaną powłoką, która mieni się zielenią, błękitem i różem zależnie od światła. Z kolei wersja biała ma niebieskie lustrzane szkła.</p>



<div class="ia-gal">
<figure><img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_2-600x600.jpg" alt="Colmi V06 pod kątem – obiektyw kamery w górnej części oprawki i grube zauszniki z elektroniką" width="600" height="600" loading="lazy"><figcaption>Obiektyw i zauszniki z elektroniką</figcaption></figure>
<figure><img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_5-600x600.jpg" alt="Colmi V06 w ujęciu trzy czwarte – lustrzane szkła i wyprofilowane czarne zauszniki" width="600" height="600" loading="lazy"><figcaption>Profil oprawki</figcaption></figure>
<figure><img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_4-600x600.jpg" alt="Colmi V06 z góry – sportowy kształt jednoczęściowej szyby" width="600" height="600" loading="lazy"><figcaption>Jednoczęściowa szyba</figcaption></figure>
</div>



<p class="wp-block-paragraph">Oprawka i szkła są z poliwęglanu, czyli materiału lekkiego i odpornego na uderzenia. Producent podaje wagę około 53 g. To jednak więcej niż zwykłe okulary sportowe (zwykle 25–35 g), ale nadal mniej niż kamera sportowa na kasku. Ponadto trzypunktowe podparcie i antypoślizgowe końcówki zauszników mają utrzymać okulary na miejscu w biegu.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Dużym plusem jest <strong>wyjmowana ramka wewnętrzna</strong>. Optyk może zatem wstawić w nią szkła z Twoją korekcją, więc krótkowidz nie musi wybierać między nagrywaniem a ostrym widzeniem. Co więcej, w tej cenie to rzadkość.</p>



<figure class="wp-block-image size-full"><img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_6.jpg" alt="Colmi V06 od wewnątrz – wyjmowana ramka na szkła korekcyjne" class="wp-image-32967" width="800" height="800" loading="lazy" srcset="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_6.jpg 800w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_6-300x300.jpg 300w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_6-150x150.jpg 150w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_6-768x768.jpg 768w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_6-230x230.jpg 230w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_6-600x600.jpg 600w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_6-100x100.jpg 100w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_6-1x1.jpg 1w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_6-10x10.jpg 10w" sizes="auto, (max-width: 800px) 100vw, 800px" /><figcaption class="wp-element-caption">Od wewnątrz widać ramkę, w którą optyk zamontuje szkła korekcyjne.</figcaption></figure>



<h2 class="wp-block-heading" id="kamera">Kamera i nagrywanie</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Przede wszystkim kamera ma 8 MP i nagrywa wideo w rozdzielczości <strong>1200p</strong>. Producent nazywa to „2K”, ale warto wiedzieć, że to nieco mniej niż 1440p, które pod tą nazwą oferują kamery sportowe. Jednak na ekranie telefonu i w mediach społecznościowych różnica jest niewielka. Natomiast na dużym telewizorze nagranie będzie wyraźnie słabsze niż z GoPro.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Producent podaje sensor <strong>Sony IMX219</strong>. To sprawdzony, popularny czujnik, ale nie najnowszy. W dobrym świetle daje poprawne zdjęcia, natomiast w słabym oświetleniu można spodziewać się szumu. Colmi próbuje to nadrabiać programowo: funkcja AI Image Enhancement rozjaśnia ciemniejsze kadry, redukuje szum i obsługuje HDR.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Ważna jest <strong>elektroniczna stabilizacja</strong> z 6-osiowym czujnikiem ruchu. Kamera w okularach drga bowiem razem z głową, więc bez stabilizacji film z roweru byłby trudny do oglądania. Stabilizacja elektroniczna nie dorówna optycznej ani mechanicznej z droższych kamer, ale wygładza typowe drgania z jazdy i biegu.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Zdjęcia i filmy trafiają na telefon przez <strong>Wi-Fi</strong>, co jest szybsze niż przesyłanie przez Bluetooth. Dzięki temu dłuższe nagrania zgrasz po treningu bez długiego czekania.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="ai">Asystent AI: co naprawdę potrafi?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">„AI” w nazwie oznacza tu dwie rzeczy. Pierwsza to poprawa obrazu opisana wyżej, natomiast druga to <strong>asystent głosowy</strong> połączony z modelami językowymi, m.in. ChatGPT i DeepSeek. Mówisz polecenie, okulary robią zdjęcie, a asystent rozpoznaje obiekt i odpowiada głosem w głośnikach. Ponadto możesz po prostu zadać pytanie, np. o drogę albo o to, na co patrzysz.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Trzeba jednak pamiętać, że okulary nie mają własnego „mózgu”. Obliczenia odbywają się bowiem w chmurze, przez <strong>aplikację w telefonie i połączenie z internetem</strong>. Dlatego na szlaku bez zasięgu asystent nie zadziała. Ponadto jakość odpowiedzi zależy od modelu językowego i aplikacji, a nie od samych okularów. Przed zakupem warto też przyjąć, że obsługa języka polskiego w tanich okularach AI bywa mniej dopracowana niż angielskiego.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="dzwiek">Dźwięk i rozmowy</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Głośniki w zausznikach grają w stronę uszu, ale ich nie zatykają. To zatem ta sama idea co w słuchawkach typu open-ear. Na rowerze i w biegu to ogromna zaleta: słyszysz nadjeżdżający samochód, dzwonek roweru czy sygnał karetki. O różnych konstrukcjach słuchawek piszemy więcej w poradniku <a href="https://inear.pl/poradniki/poradnik-typy-sluchawek/">Rodzaje słuchawek</a>.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Ceną za otwarte uszy jest jakość. Przede wszystkim takie głośniki nie dadzą mocnego basu, a przy większej głośności osoby obok usłyszą Twoją muzykę. Ponadto w hałaśliwym mieście lub przy silnym wietrze dźwięk będzie słabiej słyszalny. Do podcastów, nawigacji i rozmów to jednak wystarczy. Do słuchania muzyki „na serio” lepsze będą zwykłe słuchawki.</p>



<figure class="wp-block-image size-full"><img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_3.jpg" alt="Colmi V06 z rozłożonymi zausznikami – styki ładowania i element sterowania na ramieniu" class="wp-image-32964" width="800" height="800" loading="lazy" srcset="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_3.jpg 800w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_3-300x300.jpg 300w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_3-150x150.jpg 150w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_3-768x768.jpg 768w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_3-230x230.jpg 230w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_3-600x600.jpg 600w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_3-100x100.jpg 100w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_3-1x1.jpg 1w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_3-10x10.jpg 10w" sizes="auto, (max-width: 800px) 100vw, 800px" /><figcaption class="wp-element-caption">W zausznikach są głośniki, akumulator i magnetyczne styki ładowania.</figcaption></figure>



<h2 class="wp-block-heading" id="bateria">Bateria i ładowanie</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Akumulator ma <strong>260 mAh</strong>, a producent podaje około <strong>5 godzin</strong> pracy przy odtwarzaniu dźwięku. To najsłabszy punkt V06. Nagrywanie wideo i przesyłanie przez Wi-Fi zużywają znacznie więcej energii niż muzyka, więc przy intensywnym filmowaniu czas pracy będzie wyraźnie krótszy. Producent nie podaje również osobnego czasu nagrywania.</p>



<p class="wp-block-paragraph">W praktyce oznacza to, że V06 lepiej sprawdzą się do nagrywania wybranych fragmentów trasy niż do rejestrowania całej kilkugodzinnej wycieczki. Ładowanie odbywa się natomiast magnetycznym przewodem dołączonym do zestawu. Warto zatem zabrać go ze sobą razem z małym powerbankiem. Do szybkiego ładowania w domu wystarczy dowolna <a href="https://inear.pl/poradniki/technologia-gan-co-to-jest-i-dlaczego-warto-wybrac-ladowarke-gan/">ładowarka USB, np. kompaktowa GaN</a>.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="testy">Testy: co sprawdziliśmy, a czego nie</h2>



<div class="ia-box ia-warn">
<p class="ia-t">Jak powstała ta recenzja</p>
<p>Nie publikujemy wyników pomiarów, których nie wykonaliśmy. Ta recenzja nie zawiera naszych własnych testów laboratoryjnych ani pomiarów baterii. Opieramy się na specyfikacji producenta, karcie produktu dostawcy, danych z europejskich sklepów i dostępnych materiałach recenzenckich. Gdy przetestujemy egzemplarz samodzielnie, uzupełnimy artykuł i wyraźnie to oznaczymy.</p>
</div>



<p class="wp-block-paragraph">Co więc sprawdziliśmy? Porównaliśmy dane o Colmi V06 z kilku źródeł i przyjrzeliśmy się, co z nich wynika dla użytkownika. Oto najważniejsze wnioski.</p>



<div class="ia-scroll">
<table class="ia-tab">
<thead><tr><th>Obszar</th><th>Co mówią dane</th><th>Wniosek</th></tr></thead>
<tbody>
<tr><th>Rozdzielczość</th><td>Wszystkie źródła: 8 MP i wideo 1200p</td><td>Dane spójne. „2K” to określenie marketingowe, realnie 1200p</td></tr>
<tr><th>Czas pracy</th><td>ok. 5 h przy odtwarzaniu dźwięku</td><td>Przy nagrywaniu wideo spodziewaj się wyraźnie krótszego czasu</td></tr>
<tr><th>Odporność na wodę</th><td>Większość źródeł: IP54; część katalogów: IPX5</td><td>Bezpiecznie przyjmij IP54: deszcz i pot tak, zanurzanie nie</td></tr>
<tr><th>Bluetooth</th><td>Sklepy: 5.3; strona producenta: 5.4</td><td>W praktyce bez różnicy dla zasięgu i stabilności połączenia</td></tr>
<tr><th>Akumulator</th><td>Najczęściej 260 mAh, czasem 300 mAh</td><td>Przyjmujemy 260 mAh zgodnie z dokumentacją dostawcy</td></tr>
<tr><th>Asystent AI</th><td>Integracja z ChatGPT i DeepSeek przez aplikację</td><td>Działa tylko z telefonem i internetem</td></tr>
</tbody>
</table>
</div>



<p class="wp-block-paragraph">Rozbieżności w parametrach to częste zjawisko przy tanich urządzeniach z Chin. Ten sam model bywa bowiem produkowany w kilku rewizjach, a sklepy kopiują opisy z różnych materiałów. Dlatego w tabeli specyfikacji podajemy wartości z dokumentacji dostawcy, z której korzystamy w karcie produktu.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="zalety-wady">Zalety i wady Colmi V06</h2>



<div class="ia-pc">
<div class="ia-pro">
<p class="ia-t">Zalety</p>
<ul>
<li>Bardzo niska cena jak na okulary z kamerą i AI (329 zł).</li>
<li>Nagrywanie z perspektywy pierwszej osoby, z wolnymi rękami.</li>
<li>Elektroniczna stabilizacja obrazu z 6-osiowym czujnikiem.</li>
<li>Szybkie przesyłanie nagrań przez Wi-Fi.</li>
<li>Głośniki open-ear: słyszysz otoczenie na drodze.</li>
<li>Rozmowy telefoniczne bez wyjmowania telefonu.</li>
<li>Ramka na szkła korekcyjne w zestawie.</li>
<li>Sportowy, uniwersalny wygląd i lekka oprawka z poliwęglanu.</li>
</ul>
</div>
<div class="ia-con">
<p class="ia-t">Wady</p>
<ul>
<li>Krótki czas pracy: ok. 5 h przy samym dźwięku, mniej przy nagrywaniu.</li>
<li>Tylko IP54: nie do pływania ani ulewy przez wiele godzin.</li>
<li>Wideo 1200p ustępuje kamerom sportowym.</li>
<li>Asystent AI wymaga telefonu i internetu.</li>
<li>Głośniki open-ear bez mocnego basu, słyszalne dla otoczenia.</li>
<li>Rozbieżne dane techniczne w różnych źródłach.</li>
<li>Cięższe od zwykłych okularów sportowych (ok. 53 g).</li>
</ul>
</div>
</div>



<h2 class="wp-block-heading" id="ocena">Ocena Colmi V06 w skali 0–10</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Ocena końcowa to średnia z sześciu kategorii. Ponadto każdą oceniamy w odniesieniu do ceny i przeznaczenia: to sportowe okulary z kamerą za 329 zł, a nie konkurent kamer sportowych za ponad 1500 zł.</p>



<div class="ia-score">
<div class="ia-score-n"><b>7,0</b><span>na 10</span></div>
<div class="ia-score-txt">
<ul class="ia-bars">
<li><span>Kamera i wideo</span><span class="ia-bar"><i style="width:65%"></i></span><b>6,5</b></li>
<li><span>Funkcje AI</span><span class="ia-bar"><i style="width:65%"></i></span><b>6,5</b></li>
<li><span>Dźwięk i rozmowy</span><span class="ia-bar"><i style="width:65%"></i></span><b>6,5</b></li>
<li><span>Bateria</span><span class="ia-bar"><i style="width:55%"></i></span><b>5,5</b></li>
<li><span>Konstrukcja i wygoda</span><span class="ia-bar"><i style="width:80%"></i></span><b>8,0</b></li>
<li><span>Cena do możliwości</span><span class="ia-bar"><i style="width:90%"></i></span><b>9,0</b></li>
</ul>
</div>
</div>



<p class="wp-block-paragraph"><strong>Werdykt:</strong> Colmi V06 nie zastąpią kamery sportowej ani drogich okularów AI topowych marek. Jednak za ułamek ich ceny dają to, co w tej kategorii najważniejsze: nagrywanie z wolnymi rękami, stabilizację, dźwięk przy otwartych uszach i szkła korekcyjne. Jeśli chcesz sprawdzić, czy okulary z kamerą są dla Ciebie, V06 to rozsądny i tani start.</p>



<div class="ia-cta">
<img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Czarne-z-niebieskimi-szklami-59192_1-300x300.jpg" alt="Okulary z kamerą AI Colmi V06 czarne" width="96" height="96" loading="lazy">
<div class="ia-cta-txt"><strong>Colmi V06 – czarne, szkła lustrzane</strong><span>Kamera 8 MP, wideo 1200p, asystent AI, Bluetooth 5.3 i Wi-Fi, IP54. 329 zł.</span></div>
<a class="ia-btn" href="https://inear.pl/produkt/okulary-z-kamera-ai-colmi-v06-czarne/">Zobacz w sklepie</a>
</div>



<h2 class="wp-block-heading" id="dla-kogo">Dla kogo są okulary Colmi V06?</h2>



<ul class="wp-block-list">
<li><strong>Rowerzyści</strong>: nagrasz trasę lub sytuację na drodze, trzymając kierownicę obiema rękami, i nadal słyszysz ruch uliczny.</li>
<li><strong>Biegacze i turyści</strong>: zdjęcia z gór i wycieczek bez wyjmowania telefonu, muzyka i nawigacja głosowa w uszach.</li>
<li><strong>Twórcy krótkich filmów</strong>: ujęcia z perspektywy pierwszej osoby na TikToka, Reels i Shorts.</li>
<li><strong>Osoby noszące okulary korekcyjne</strong>: dzięki ramce wewnętrznej nie musisz zakładać dwóch par okularów.</li>
<li><strong>Ciekawi nowych technologii</strong>: tani sposób, by sprawdzić okulary AI przed wydaniem kilku tysięcy złotych.</li>
</ul>



<p class="wp-block-paragraph"><strong>Kiedy lepiej wybrać coś innego?</strong> Jeśli chcesz nagrywać całe wielogodzinne trasy, potrzebujesz wideo 4K albo planujesz sporty wodne, lepszym wyborem będzie klasyczna kamera sportowa. Natomiast jeśli zależy Ci głównie na muzyce, wybierz dobre słuchawki.</p>



<figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://inear.pl/produkt/okulary-z-kamera-ai-colmi-v06-biale/"><img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Biale-z-niebieskimi-szklami-59194_1.jpg" alt="Okulary z kamerą AI Colmi V06 w białej oprawce z niebieskimi lustrzanymi szkłami" class="wp-image-32970" width="800" height="800" loading="lazy" srcset="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Biale-z-niebieskimi-szklami-59194_1.jpg 800w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Biale-z-niebieskimi-szklami-59194_1-300x300.jpg 300w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Biale-z-niebieskimi-szklami-59194_1-150x150.jpg 150w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Biale-z-niebieskimi-szklami-59194_1-768x768.jpg 768w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Biale-z-niebieskimi-szklami-59194_1-230x230.jpg 230w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Biale-z-niebieskimi-szklami-59194_1-600x600.jpg 600w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Biale-z-niebieskimi-szklami-59194_1-100x100.jpg 100w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Biale-z-niebieskimi-szklami-59194_1-1x1.jpg 1w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Biale-z-niebieskimi-szklami-59194_1-10x10.jpg 10w" sizes="auto, (max-width: 800px) 100vw, 800px" /></a><figcaption class="wp-element-caption">Wersja biała z niebieskimi szkłami ma te same parametry co czarna.</figcaption></figure>



<h2 class="wp-block-heading" id="prywatnosc">Nagrywanie okularami a prywatność</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Okulary z kamerą są dyskretne, dlatego warto korzystać z nich z rozsądkiem. Publikowanie wizerunku rozpoznawalnych osób zwykle wymaga ich zgody, a nagrywanie w miejscach takich jak szatnie, gabinety lekarskie czy niektóre urzędy jest zabronione lub ograniczone. Na drodze nagrania mogą pomóc w razie zdarzenia, ale przed publikacją w sieci zamaż tablice rejestracyjne i twarze. Pamiętaj również, by nie obsługiwać okularów w sposób, który odwraca uwagę od jazdy.</p>



<h2 class="wp-block-heading" id="faq">Najczęściej zadawane pytania</h2>



<div class="schema-faq wp-block-yoast-faq-block"><div class="schema-faq-section" id="faq-question-0"><strong class="schema-faq-question">Czy okulary Colmi V06 są warte zakupu?</strong> <p class="schema-faq-answer">Tak, jeśli szukasz taniego sposobu na nagrywanie z perspektywy pierwszej osoby na rowerze, w biegu czy na wycieczce. Za 329 zł dostajesz kamerę 8 MP ze stabilizacją, głośniki, mikrofon i asystenta AI. Nie zastąpią jednak kamery sportowej przy długich nagraniach i wideo 4K.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-1"><strong class="schema-faq-question">W jakiej rozdzielczości nagrywają Colmi V06?</strong> <p class="schema-faq-answer">Kamera ma 8 MP i nagrywa wideo w rozdzielczości 1200p. Producent określa ją jako 2K, ale to nieco mniej niż 1440p oferowane pod tą nazwą przez kamery sportowe.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-2"><strong class="schema-faq-question">Jak długo działa bateria w Colmi V06?</strong> <p class="schema-faq-answer">Producent podaje około 5 godzin przy odtwarzaniu dźwięku z akumulatora 260 mAh. Nagrywanie wideo i przesyłanie plików przez Wi-Fi skracają ten czas.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-3"><strong class="schema-faq-question">Czy Colmi V06 są wodoszczelne?</strong> <p class="schema-faq-answer">Nie. Okulary mają klasę IP54, czyli chronią przed pyłem i zachlapaniem, np. deszczem i potem. Nie wolno ich zanurzać ani pływać w nich.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-4"><strong class="schema-faq-question">Czy asystent AI działa bez internetu?</strong> <p class="schema-faq-answer">Nie. Asystent korzysta z modeli językowych, takich jak ChatGPT i DeepSeek, przez aplikację w telefonie, więc potrzebuje połączenia z internetem. Bez zasięgu działa nagrywanie, zdjęcia i odtwarzanie dźwięku.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-5"><strong class="schema-faq-question">Czy w Colmi V06 można zamontować szkła korekcyjne?</strong> <p class="schema-faq-answer">Tak. Okulary mają wyjmowaną ramkę wewnętrzną, w którą optyk wstawi szkła z Twoją korekcją.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-6"><strong class="schema-faq-question">Czym różni się czarna wersja Colmi V06 od białej?</strong> <p class="schema-faq-answer">Tylko kolorem oprawki i szkieł. Wersja czarna ma lustrzane szkła mieniące się kilkoma kolorami, a biała ma niebieskie lustrzane szkła. Kamera, dźwięk i bateria są takie same.</p> </div></div>



<div class="ia-cta">
<img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2026/09/pol_pl_Sportowe-okulary-Colmi-V06-AI-Biale-z-niebieskimi-szklami-59194_1-300x300.jpg" alt="Okulary z kamerą AI Colmi V06 białe" width="96" height="96" loading="lazy">
<div class="ia-cta-txt"><strong>Wszystkie okulary z kamerą AI</strong><span>Zobacz pełną ofertę inteligentnych okularów w inear.pl.</span></div>
<a class="ia-btn" href="https://inear.pl/kategoria/okulary-z-kamera-ai/">Przejdź do kategorii</a>
</div>



<p class="wp-block-paragraph"><span class="ia-note">Dane techniczne podaliśmy według informacji producenta i dystrybutora na dzień 21.10.2026. Ocena redakcji opiera się na specyfikacji i dostępnych materiałach, a nie na własnych pomiarach.</span></p>
<p>Artykuł <a href="https://inear.pl/poradniki/colmi-v06-recenzja/">Colmi V06 – recenzja okularów z kamerą AI: zalety, wady i ocena [2026]</a> pochodzi z serwisu <a href="https://inear.pl">Inear.pl</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Tangem Wallet – jak działa, konfiguracja krok po kroku, zalety i wady [2026]</title>
		<link>https://inear.pl/poradniki/tangem-wallet-poradnik/</link>
		
		<dc:creator><![CDATA[Adrian Jabłoński]]></dc:creator>
		<pubDate>Mon, 19 Oct 2026 18:46:28 +0000</pubDate>
				<category><![CDATA[Poradniki]]></category>
		<category><![CDATA[bezpieczeństwo kryptowalut]]></category>
		<category><![CDATA[cold wallet]]></category>
		<category><![CDATA[fraza odzyskiwania]]></category>
		<category><![CDATA[portfel kryptowalut]]></category>
		<category><![CDATA[portfel sprzętowy]]></category>
		<category><![CDATA[Tangem]]></category>
		<guid isPermaLink="false">https://inear.pl/dostawy/tangem-wallet-poradnik/</guid>

					<description><![CDATA[<p>Tangem Wallet to portfel sprzętowy w formie karty NFC. Wyjaśniamy, jak działa, jak go skonfigurować krok po kroku, jak zrobić kopię zapasową bez frazy oraz dla kogo jest lepszy od Ledgera.</p>
<p>Artykuł <a href="https://inear.pl/poradniki/tangem-wallet-poradnik/">Tangem Wallet – jak działa, konfiguracja krok po kroku, zalety i wady [2026]</a> pochodzi z serwisu <a href="https://inear.pl">Inear.pl</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[
<style>
.ia-box{background:#f4f6f8;border-radius:14px;padding:22px 24px;margin:28px 0}
.ia-box .ia-t{margin:0 0 10px;font-size:1.1em;font-weight:700}
.ia-box ul,.ia-box ol{margin:0;padding-left:1.2em}
.ia-box li{margin:6px 0}
.ia-short{border-left:5px solid #f7931a}
.ia-warn{border-left:5px solid #c2141f;background:#fdf3f2}
.ia-toc ol{columns:2;column-gap:32px}
.ia-toc li{break-inside:avoid}
.ia-toc a{text-decoration:none}
.ia-scroll{overflow-x:auto;margin:24px 0;-webkit-overflow-scrolling:touch}
.ia-tab{border-collapse:collapse;width:100%;min-width:640px;font-size:.95em}
.ia-tab th,.ia-tab td{border:1px solid #e2e5e9;padding:10px 14px;text-align:left;vertical-align:top}
.ia-tab thead th{background:#14161a;color:#fff;font-weight:600}
.ia-tab tbody th{background:#f4f6f8;font-weight:600}
.ia-tab tbody tr:nth-child(even) td{background:#fafbfc}
.ia-pc{display:grid;grid-template-columns:1fr 1fr;gap:16px;margin:24px 0}
.ia-pc>div{border-radius:14px;padding:18px 20px}
.ia-pro{background:#eef8f1}.ia-con{background:#fdf0ef}
.ia-pc ul{margin:0;padding-left:1.2em}.ia-pc li{margin:6px 0}
.ia-pc .ia-t{font-weight:700;margin:0 0 8px}
.ia-cta{display:flex;align-items:center;gap:20px;border:1px solid #e2e5e9;border-radius:14px;padding:16px 20px;margin:28px 0;background:#fff}
.ia-cta img{width:96px;height:96px;object-fit:contain;flex:0 0 96px;margin:0!important}
.ia-cta .ia-cta-txt{flex:1 1 auto}
.ia-cta .ia-cta-txt strong{display:block;font-size:1.05em;margin-bottom:4px}
.ia-cta .ia-cta-txt span{color:#5a5e66;font-size:.93em}
.ia-btn{display:inline-block;background:#14161a;color:#fff!important;text-decoration:none!important;padding:11px 20px;border-radius:10px;font-weight:600;white-space:nowrap}
.ia-btn:hover{background:#f7931a}
.ia-note{font-size:.88em;color:#5a5e66}
@media (max-width:640px){.ia-pc{grid-template-columns:1fr}.ia-toc ol{columns:1}.ia-cta{flex-wrap:wrap}.ia-btn{width:100%;text-align:center}}
</style>



<p class="wp-block-paragraph">Tangem Wallet wygląda jak zwykła karta płatnicza, a jednak jest pełnoprawnym portfelem sprzętowym do kryptowalut. Nie ma ekranu, przycisków ani baterii, dlatego wiele osób pyta, czy taka karta jest naprawdę bezpieczna i jak się z niej korzysta na co dzień. W tym poradniku wyjaśniamy, <strong>jak działa Tangem Wallet</strong>, jak go skonfigurować krok po kroku, jak zrobić kopię zapasową i dla kogo jest lepszym wyborem niż portfel z ekranem.</p>



<div class="ia-box ia-short">
<p class="ia-t">W skrócie</p>
<ul>
<li><strong>Tangem Wallet</strong> to portfel sprzętowy w formie karty NFC. Klucz prywatny powstaje w chipie karty i nigdy go nie opuszcza.</li>
<li>Kartę obsługujesz telefonem z NFC i aplikacją Tangem (iOS lub Android). Producent nie oferuje aplikacji na komputer.</li>
<li>Kopią zapasową są kolejne karty z zestawu. Frazę odzyskiwania możesz utworzyć opcjonalnie.</li>
<li>Najważniejsza zasada: przechowuj karty w różnych miejscach i nie zapomnij kodu dostępu.</li>
<li>W inear.pl kupisz <a href="https://inear.pl/produkt/portfel-kryptowalut-tangem-bezpieczne-przechowywanie-i-latwa-obsluga-krypto/">zestaw dwóch kart Tangem Wallet</a> za 239 zł.</li>
</ul>
</div>



<nav class="ia-box ia-toc" aria-label="Spis treści">
<p class="ia-t">Spis treści</p>
<ol>
<li><a href="#co-to-jest">Co to jest Tangem Wallet?</a></li>
<li><a href="#jak-dziala">Jak działa karta Tangem?</a></li>
<li><a href="#konfiguracja">Konfiguracja krok po kroku</a></li>
<li><a href="#kopia">Kopia zapasowa i kod dostępu</a></li>
<li><a href="#zalety-wady">Zalety i wady</a></li>
<li><a href="#dla-kogo">Dla kogo jest Tangem?</a></li>
<li><a href="#zasady">Zasady bezpieczeństwa</a></li>
<li><a href="#cena">Cena i zestawy</a></li>
<li><a href="#faq">FAQ</a></li>
</ol>
</nav>



<h2 class="wp-block-heading" id="co-to-jest">Co to jest Tangem Wallet?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Tangem Wallet to <strong>portfel sprzętowy</strong> (tzw. cold wallet) wielkości karty płatniczej. Zamiast urządzenia z ekranem dostajesz zestaw kart z chipem, które łączą się z telefonem przez NFC, czyli tę samą technologię, której używasz przy płatnościach zbliżeniowych. Karta generuje i przechowuje klucz prywatny, a aplikacja w telefonie służy jedynie do przygotowania transakcji i pokazania salda.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Jeśli dopiero poznajesz temat, zacznij od poradnika <a href="https://inear.pl/poradniki/portfel-sprzetowy-co-to-jest/">Portfel sprzętowy – co to jest i czy warto?</a>, w którym tłumaczymy różnicę między portfelem sprzętowym, giełdą i aplikacją.</p>



<figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://inear.pl/produkt/portfel-kryptowalut-tangem-bezpieczne-przechowywanie-i-latwa-obsluga-krypto/"><img loading="lazy" decoding="async" width="800" height="800" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/e004683a-46e7-48ef-9275-84dff663cc9d_V.jpg" alt="Dwie karty Tangem Wallet – portfel sprzętowy NFC do kryptowalut" class="wp-image-9223" srcset="https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/e004683a-46e7-48ef-9275-84dff663cc9d_V.jpg 800w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/e004683a-46e7-48ef-9275-84dff663cc9d_V-230x230.jpg 230w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/e004683a-46e7-48ef-9275-84dff663cc9d_V-100x100.jpg 100w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/e004683a-46e7-48ef-9275-84dff663cc9d_V-600x600.jpg 600w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/e004683a-46e7-48ef-9275-84dff663cc9d_V-300x300.jpg 300w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/e004683a-46e7-48ef-9275-84dff663cc9d_V-150x150.jpg 150w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/e004683a-46e7-48ef-9275-84dff663cc9d_V-768x768.jpg 768w" sizes="(max-width: 800px) 100vw, 800px" /></a><figcaption class="wp-element-caption">Zestaw Tangem Wallet: dwie karty z tym samym dostępem do portfela.</figcaption></figure>



<h2 class="wp-block-heading" id="jak-dziala">Jak działa karta Tangem?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Każda karta ma chip typu Secure Element, który według producenta ma certyfikat <strong>EAL6+</strong>. Oprogramowanie karty przeszło audyty firm Kudelski Security i Riscure. Gdy chcesz wysłać kryptowaluty, aplikacja przygotowuje transakcję, a Ty przykładasz kartę do telefonu. Karta podpisuje transakcję wewnątrz chipu i odsyła do aplikacji wyłącznie podpis, więc klucz prywatny nie trafia ani do telefonu, ani do internetu.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Karta nie ma baterii. Zasila ją pole NFC telefonu tylko w chwili przyłożenia, dlatego nie trzeba jej ładować, a producent deklaruje dla niej 25 lat gwarancji. Według danych producenta karta ma też klasę szczelności IP69K i działa w temperaturze od –25 do +50 °C.</p>



<div class="ia-box ia-warn">
<p class="ia-t">Pamiętaj o ograniczeniu</p>
<p>Karta nie ma własnego ekranu, więc adres odbiorcy i kwotę sprawdzasz w aplikacji na telefonie. Dlatego dbaj o bezpieczeństwo samego smartfona: aktualizuj system, instaluj aplikację Tangem tylko z App Store lub Google Play i nie instaluj aplikacji z nieznanych źródeł.</p>
</div>



<h2 class="wp-block-heading" id="konfiguracja">Konfiguracja Tangem Wallet krok po kroku</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Konfiguracja zajmuje kilka minut. Przygotuj wszystkie karty z zestawu i telefon z włączonym NFC.</p>



<ol class="wp-block-list"><li>Sprawdź, czy opakowanie jest nienaruszone. Kupuj tylko nowe karty od zaufanego sprzedawcy.</li><li>Pobierz oficjalną aplikację <strong>Tangem</strong> ze sklepu App Store lub Google Play.</li><li>Włącz NFC w telefonie i w aplikacji wybierz utworzenie nowego portfela. Przyłóż pierwszą kartę do tylnej części telefonu (w iPhonie do górnej krawędzi) i przytrzymaj do potwierdzenia.</li><li>Aplikacja zapyta, czy chcesz utworzyć portfel z frazą odzyskiwania, czy bez niej. Bez frazy klucz istnieje wyłącznie na kartach.</li><li>Dodaj kopię zapasową, przykładając po kolei pozostałe karty z zestawu. Wszystkie karty dostają dostęp do tego samego portfela.</li><li>Ustaw <strong>kod dostępu</strong>. Będzie potrzebny przy każdej transakcji, a jego zapomnienie przy utracie kart może zamknąć Ci dostęp do środków.</li><li>Dodaj sieci i tokeny, które chcesz przechowywać, a następnie wyślij na portfel małą kwotę testową.</li><li>Schowaj kartę zapasową w innym, bezpiecznym miejscu niż karta, którą nosisz na co dzień.</li></ol>



<figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://inear.pl/produkt/portfel-kryptowalut-tangem-bezpieczne-przechowywanie-i-latwa-obsluga-krypto/"><img loading="lazy" decoding="async" width="800" height="640" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/TG128X2-B_4.jpg" alt="Mężczyzna trzymający dwie karty Tangem Wallet podczas konfiguracji portfela" class="wp-image-9228" srcset="https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/TG128X2-B_4.jpg 800w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/TG128X2-B_4-600x480.jpg 600w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/TG128X2-B_4-300x240.jpg 300w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/TG128X2-B_4-768x614.jpg 768w" sizes="(max-width: 800px) 100vw, 800px" /></a><figcaption class="wp-element-caption">Podczas konfiguracji przykładasz do telefonu po kolei wszystkie karty z zestawu.</figcaption></figure>



<h2 class="wp-block-heading" id="kopia">Kopia zapasowa Tangem i kod dostępu</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Największa różnica między Tangemem a klasycznym portfelem sprzętowym dotyczy kopii zapasowej. W Ledgerze zapisujesz frazę z 24 słów. W Tangemie domyślną kopią są <strong>kolejne karty</strong>: każda z nich otwiera ten sam portfel, więc po zgubieniu jednej korzystasz z drugiej. Dzięki temu nie musisz pilnować kartki z frazą, którą ktoś mógłby sfotografować.</p>



<p class="wp-block-paragraph">Taki model ma jednak swoje zasady. Jeśli stracisz wszystkie karty i nie utworzyłeś frazy odzyskiwania, nie odzyskasz środków. Producent ostrzega też, że zgubienie karty przy jednoczesnym zapomnieniu kodu dostępu może uniemożliwić odzyskanie portfela. Dlatego warto przyjąć prostą regułę: karty w różnych miejscach, a kod dostępu zapisany osobno, z dala od kart.</p>



<div class="ia-box">
<p class="ia-t">Z frazą czy bez frazy?</p>
<ul>
<li><strong>Bez frazy</strong> – prościej i bez ryzyka wycieku słów, ale bezpieczeństwo zależy wyłącznie od kart i kodu dostępu.</li>
<li><strong>Z frazą</strong> – masz dodatkową kopię, z której odtworzysz portfel nawet po utracie wszystkich kart, ale frazę musisz chronić tak jak w każdym innym portfelu.</li>
</ul>
<p>Przy większych kwotach rozsądnym rozwiązaniem jest fraza zapisana offline i przechowywana w trzecim miejscu.</p>
</div>



<h2 class="wp-block-heading" id="zalety-wady">Tangem Wallet – zalety i wady</h2>



<div class="ia-pc">
<div class="ia-pro"><p class="ia-t">Zalety</p><ul>
<li>forma karty – mieści się w portfelu,</li>
<li>brak baterii, kabli i ładowania,</li>
<li>chip EAL6+ i audyty oprogramowania,</li>
<li>kopia zapasowa na drugiej karcie, bez obowiązkowej frazy,</li>
<li>odporność na wodę i uszkodzenia (IP69K),</li>
<li>obsługa ponad 14 100 tokenów w ponad 90 sieciach,</li>
<li>niższa cena niż większość portfeli z ekranem.</li>
</ul></div>
<div class="ia-con"><p class="ia-t">Wady</p><ul>
<li>brak ekranu – transakcję sprawdzasz w telefonie,</li>
<li>wymaga smartfona z NFC, brak aplikacji na komputer,</li>
<li>utrata wszystkich kart bez frazy oznacza utratę środków,</li>
<li>model kopii zapasowej jest nowy dla osób znających Ledgera,</li>
<li>brak obsługi multisig i portfeli desktopowych typu Electrum.</li>
</ul></div>
</div>



<h2 class="wp-block-heading" id="dla-kogo">Dla kogo jest Tangem, a dla kogo Ledger?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">Tangem najlepiej sprawdzi się u osób, które korzystają z kryptowalut głównie w telefonie i chcą prostego, taniego portfela bez frazy do pilnowania. To także dobry pierwszy portfel sprzętowy, gdy przenosisz środki z giełdy. Z kolei portfel z ekranem, taki jak Ledger, wybierz, jeśli chcesz sprawdzać adres na niezależnym urządzeniu albo obsługiwać portfel z komputera. Szczegółowe porównanie modeli znajdziesz w poradniku <a href="https://inear.pl/poradniki/ktory-ledger-wybrac/">Który Ledger wybrać?</a></p>



<div class="ia-scroll">
<table class="ia-tab">
<thead><tr><th></th><th>Tangem Wallet</th><th>Ledger</th></tr></thead>
<tbody>
<tr><th>Forma</th><td>karta NFC</td><td>urządzenie z ekranem</td></tr>
<tr><th>Weryfikacja transakcji</th><td>w aplikacji na telefonie</td><td>na ekranie portfela</td></tr>
<tr><th>Obsługa</th><td>telefon z NFC (iOS, Android)</td><td>komputer i telefon</td></tr>
<tr><th>Kopia zapasowa</th><td>kolejne karty, fraza opcjonalna</td><td>fraza z 24 słów</td></tr>
<tr><th>Zasilanie</th><td>brak baterii</td><td>akumulator lub kabel</td></tr>
<tr><th>Cena w inear.pl*</th><td>239 zł (2 karty)</td><td>od 354 zł</td></tr>
</tbody>
</table>
</div>
<p class="ia-note">* Ceny z 19.10.2026. Parametry według danych producentów.</p>



<figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://inear.pl/produkt/portfel-kryptowalut-tangem-bezpieczne-przechowywanie-i-latwa-obsluga-krypto/"><img loading="lazy" decoding="async" width="640" height="800" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/TG128X2-B_6.jpg" alt="Karta Tangem Wallet wygięta w szczękach klucza nastawnego – test wytrzymałości" class="wp-image-9230" srcset="https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/TG128X2-B_6.jpg 640w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/TG128X2-B_6-600x750.jpg 600w, https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/TG128X2-B_6-240x300.jpg 240w" sizes="(max-width: 640px) 100vw, 640px" /></a><figcaption class="wp-element-caption">Producent deklaruje odporność karty na zginanie, wodę i kurz.</figcaption></figure>



<h2 class="wp-block-heading" id="zasady">6 zasad bezpieczeństwa dla użytkowników Tangem</h2>



<ol class="wp-block-list"><li>Kupuj nowe, fabrycznie zapakowane karty od zaufanego sprzedawcy. Nie używaj kart, które ktoś wcześniej skonfigurował.</li><li>Instaluj aplikację Tangem tylko z oficjalnych sklepów i nie klikaj w linki do „aktualizacji” z wiadomości e-mail czy SMS.</li><li>Przechowuj karty w różnych miejscach, na przykład jedną przy sobie, a drugą w domowym sejfie.</li><li>Zapisz kod dostępu osobno i nigdy nie przechowuj go razem z kartami.</li><li>Jeśli tworzysz frazę odzyskiwania, zapisz ją offline. Nie rób jej zdjęć i nie trzymaj jej w chmurze.</li><li>Przed wysłaniem większej kwoty zawsze wykonaj małą transakcję testową i sprawdź adres w aplikacji.</li></ol>



<h2 class="wp-block-heading" id="cena">Ile kosztuje Tangem Wallet?</h2>



<p class="wp-block-paragraph">W inear.pl kupisz zestaw dwóch kart Tangem Wallet za <strong>239 zł</strong>. Dwie karty wystarczą większości użytkowników: jedna służy do codziennych transakcji, a druga jest kopią zapasową. Producent oferuje także zestawy trzech kart, które dają dodatkowy zapas, jeśli chcesz trzymać kopię w dwóch różnych miejscach.</p>



<div class="ia-cta">
<img loading="lazy" decoding="async" src="https://inear.pl/wp-content/uploads/2025/03/e004683a-46e7-48ef-9275-84dff663cc9d_V-300x300.jpg" alt="Portfel sprzętowy Tangem Wallet – zestaw dwóch kart" width="96" height="96" loading="lazy">
<div class="ia-cta-txt"><strong>Tangem Wallet – 2 karty NFC</strong><span>Chip EAL6+, bez baterii, IP69K. Kopia zapasowa na drugiej karcie.</span></div>
<a class="ia-btn" href="https://inear.pl/produkt/portfel-kryptowalut-tangem-bezpieczne-przechowywanie-i-latwa-obsluga-krypto/">Kup teraz</a>
</div>



<h2 class="wp-block-heading" id="faq">Najczęściej zadawane pytania</h2>



<div class="schema-faq wp-block-yoast-faq-block"><div class="schema-faq-section" id="faq-question-0"><strong class="schema-faq-question">Czy Tangem Wallet jest bezpieczny?</strong> <p class="schema-faq-answer">Tak, klucz prywatny powstaje w chipie z certyfikatem EAL6+ i nigdy go nie opuszcza, a oprogramowanie karty przeszło audyty Kudelski Security i Riscure. Karta nie ma jednak ekranu, dlatego adres odbiorcy sprawdzasz w telefonie, o którego bezpieczeństwo musisz dbać.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-1"><strong class="schema-faq-question">Co się stanie, gdy zgubię kartę Tangem?</strong> <p class="schema-faq-answer">Środki nie znikną. Otworzysz portfel drugą kartą z zestawu. Znalazca nie wykona transakcji bez kodu dostępu. Jeśli jednak stracisz wszystkie karty i nie masz frazy odzyskiwania, środków nie da się odzyskać.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-2"><strong class="schema-faq-question">Czy Tangem wymaga frazy odzyskiwania?</strong> <p class="schema-faq-answer">Nie. Domyślną kopią zapasową są kolejne karty z zestawu. Podczas tworzenia portfela możesz jednak opcjonalnie wybrać wariant z frazą odzyskiwania.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-3"><strong class="schema-faq-question">Czy Tangem działa z iPhone’em?</strong> <p class="schema-faq-answer">Tak. Aplikacja Tangem działa na iPhone’ach i telefonach z Androidem, które mają NFC. W iPhonie kartę przykładasz do górnej krawędzi telefonu.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-4"><strong class="schema-faq-question">Czy Tangem działa na komputerze?</strong> <p class="schema-faq-answer">Nie bezpośrednio. Producent oferuje aplikację tylko na telefony. Z aplikacjami DeFi w przeglądarce połączysz się przez WalletConnect, zatwierdzając transakcję w telefonie.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-5"><strong class="schema-faq-question">Czy kartę Tangem trzeba ładować?</strong> <p class="schema-faq-answer">Nie. Karta nie ma baterii, ponieważ zasila ją pole NFC telefonu w chwili przyłożenia.</p> </div> <div class="schema-faq-section" id="faq-question-6"><strong class="schema-faq-question">Ile kart Tangem potrzebuję?</strong> <p class="schema-faq-answer">Minimum dwie: jedną do codziennego użytku i jedną jako kopię zapasową. Trzecia karta przydaje się, gdy chcesz trzymać kopie w dwóch różnych miejscach.</p> </div></div>



<p class="wp-block-paragraph"><span class="ia-note">Artykuł ma charakter edukacyjny i nie stanowi porady inwestycyjnej. Dane o urządzeniach podaliśmy według informacji producentów na dzień 19.10.2026.</span></p>
<p>Artykuł <a href="https://inear.pl/poradniki/tangem-wallet-poradnik/">Tangem Wallet – jak działa, konfiguracja krok po kroku, zalety i wady [2026]</a> pochodzi z serwisu <a href="https://inear.pl">Inear.pl</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
		
		
			</item>
	</channel>
</rss>
